Bülent Yurtseven

Bülent Yurtseven

Ankara Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda Başkomiser olarak görev yapan 39 yaşındaki Bülent Yurtseven, 2 kız babasıydı. Bitlis, Cizre, Nusaybin gibi birçok yerde görev yapan Yurtseven, daha önce de terör örgütlerine karşı mücadele etti.

15 Temmuz gecesi göreve çağırılan Bülent Yurtseven, Özel Harekat Dairesi’nin bombalanması sonucu ağır yaralandı. 16 gün boyunca yaşam mücadelesi veren Yurtseven, 31 Temmuz’da şehit oldu.

Polis okulunu Trabzon’da okuyan Yurtseven, 24 yıllık evliydi.

23 yaşında Elif ve 21 yaşında Kübra isimli 2 kızı bulunan şehidin ilk görev yeri Tatvan Çevik Kuvvet’ti. Sonrasında Bitlis, Ankara, Silopi, Cizre ve Nusaybin gibi birçok yerde görev aldı.

Şehidin eşi Hilal Yurtseven, 15 Temmuz akşamı gelen telefonla birkaç dakika içinde dışarı çıkan Bülent Yurtseven ile bir daha irtibat kuramadıklarını söyledi. Özel Harekat’a atılan bomba sonucu eşinin ağır yaralandığını, önce Gölbaşı Devlet Hastanesi’ne, oradan da Gayrettepe Hastanesi’ne sevk edildiğini öğrenen Hilal Yurtseven, eşinin kendisine sürekli, ''Başıma bir şey gelirse dik duracaksın'' dediğini ifade etti.

Şehit Bülent Yurtseven’in ismi Sakarya’da bulunan bir imam hatip ortaokuluna verildi.