Banu Beste Başol

Banu Beste Başol

Banu Beste Başol, İnsan kaynakları yönetimi ve danışmanlık alanlarında 20 yılı aşkın deneyime sahiptir.

Banu Beste Başol, Kadıköy Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi'nde eğitim görmeye başladı. Burada İngilizce İktisat Bölümü'nden mezun oldu.

Kariyerine Korn Ferry'de başlayan ve burada 10 sene çalışan Başol, daha sonra iki farklı uluslararası şirkette insan kaynakları yöneticiliği yaptı.

Levi Strauss & Co.'da Türkiye, Orta Doğu ve Türkî Cumhuriyetler'den sorumlu İnsan Kaynakları Direktörü ve Vodafone'da Yetenek ve Yetkinlik Geliştirme Bölüm Başkanı olarak görev yapan Başol, 2013 senesinde dünyanın 5 büyük üst düzey yönetici araştırma ve yerleştirme şirketlerinden Russell Reynolds Associates'in İstanbul ofisinin kuruluşunda yer aldı.

Son 4 senedir Türkiye, CIS, Orta Doğu, Balkan ve Afrika pazarlarında hızlı tüketim ürünleri, perakende, ilaç ve sanayi sektörlerinde üst düzey yönetici araştırma ve değerlendirme projelerinde görev yaptı. Aynı zamanda şirketin Global Tüketim Ürünleri, Global Perakende ve EMEA Bölgesi İK Uzmanlık Merkezi takımlarında yer aldı.

Üst düzey yönetici araştırma ve yerleştirme, liderlik ekiplerinin değerlendirilmesi, yetenek yönetimi ve gelişimi, kurum kültürü ve işveren markası oluşturma alanlarında uzmandır.

Banu Beste Başol, 2017 senesinin Ekim ayında  Korn Ferry’nin Türkiye Genel Müdürü oldu.