Baran Erdoğan

Baran Erdoğan

Baran Erdoğan kimdir?

Erdoğan, 1986 yılında Ankara'da dünyaya geldi. Asıl adı Mehmet Baran Erdoğan’dır. Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünden mezun olmuştur. 

Ayrıyetten Müjdat GezenActor Studio Mezunu olan Erdoğan, 2010 yılında yayınlanan Yahşi Cazibe adlı dizide oynadı. Daha sonra 'Kanıt' dizisinin 2011yılında yayınlanan 2. sezonunda oynadı. Aynı sene Oya Başar, Şafak Sezer, Evrim Akın gibi isimlerin başrolünü oynadığı Alemin Kralı adlı dizide oynadı. 2014 yılında yayınlanan Hayat Yolunda adlı dizide rol aldı. 2014 yılında vizyona giren Piyasadan Büyük Alacağımız Var adlı filmde Kadir karakterine hayat verdi.

Baran Erdoğan, başrolde Ezgi Mola ve Murat Yıldırım'ın yer aldığı Kocan Kadar Konuş: Diriliş adlı filmde ise 'Tolga' karakterini canlandırdı.

Baran Erdoğan, enstrüman olarak bas gitar, Klarnet, Ukulele çalabilmekte, basketbol ve tenis oynamakta, fotoğrafçılık ile ilgilenmekte, dans etmekten hoşlanmaktadır.

İş Bankası, FİAT, Efes Bilsen, Vodafon, Kliksa.Com, Akbank Axess, Domino’s, Opet, Digitürk, Avea, Coca-Cola, Olips, İkea reklamlarında da oynadı.

2018 yılının Şubat ayında “Çocuklar Duymasın” dizisinde çocukluğunu Furkan Kızılay’ın canlandırdığı Emre / Havuç karakterini canlandırmaya başladı.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları : 
Sevgilime Göz Kulak Ol, 
Gulyabani, Müfettiş, 
Juliet’in Şalı, 
İstanbul ve Aşk, 
Karman Çorman, 
Kim Akıllı Kim Deli, 
Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, 
Eroin Bağlantısı, 
Artiz Mektebi. 

Filmleri ve Dizileri : 
Oyuncu :
2018 - Çocuklar Duymasın (Emre / Havuç) (TV Dizisi) 2017
2017 - Arif V 216 (Sinema Filmi) 
2016 - Kocan Kadar Konuş: Diriliş (Tolga) (Sinema Filmi) 
2016 - Vatanım Sensin (TV Dizisi) 
2016 - Tatlı İntikam (TV Dizisi) 
2014 - Recep İvedik 4 (Sinema Filmi) 
2014 - Piyasadan Büyük Alacağımız Var (Kadir) (Sinema Filmi) 
2014 - Hayat Yolunda (TV Dizisi) 
2011 - Alemin Kıralı (TV Dizisi) 
2011 - Kanıt 2. Sezon (TV Dizisi) 
2010 - Yahşi Cazibe (TV Dizisi)