Batuhan Ergin

Batuhan Ergin

15 Temmuz gecesi Boğaz köprüsü üzerinde fotoğrafını çekip, ''Erzak almaya değil vatanı kurtarmaya geldik'' mesajı ile sosyal medyadan paylaşan 21 yaşındaki Batuhan Ergin, birkaç saat sonra darbeciler tarafından kalbinden vurularak şehit oldu.

63 gün önce Bitlis’te komando olarak yaptığı askerliğini bitirip dönen Batuhan Ergin, 15 Temmuz gecesi yakın bir arkadaşında otururken darbe kalkışmasını öğrendi. Arkadaşları ile birlikte, ''Yürüyün. Bu akşam şehit olalım. Bu vatan elden giderse sabah uyandığımızda anne ve babamızın yüzüne nasıl bakacağız? Yarın bir gün evlendiğimizde çocuklarımıza nasıl hesap vereceğiz?'' diyerek köprüye gitti.

Boğaziçi Köprüsü’ne giden Batuhan tanklarda bulunan darbeci askerler tarafından açılan ateş sonucu kalbinden vuruldu. Ercüment isimli bir vatansever arabasıyla kalbinden yaralanan Batuhan’ı hastaneye götürdü. Son cümlesi ''Allahu Ekber'' olan Batuhan, yolda şehit oldu.

Köprüye giderken 15 Temmuz gecesi ''Erzak almaya değil vatanı kurtarmaya geldik'' şeklinde snap atan Batuhan’ın mesajı mezar taşına yazdırıldı.

Şehit Batuhan Ergin, İstanbul Ortaköy mezarlığında toprağa verildi.