Berk Oktay

Berk Oktay

Aktör ve manken Berk Oktay kimdir?

Manken, sinema ve dizi oyuncusu Berk Oktay, 28 Ekim 1982'de Ankara'da doğdu.

Annesi öğretmen, babası da muhasebe müdürüdür. Ortaokul ve lise eğitimini Ankara'da tamamlayan Berk Oktay, üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Jeoloji Mühendisliğinden mezun olarak tamamladı.

16 yaşında modellik yapmaya başlayan Oktay, 2000 yılına gelindiğinde 18 yaşındayken Ankara'da bir modellik ajansına kaydoldu. Daha sonra İstanbul'a gelen Oktay, Uğurkan Erez'le çalıştı ve 2001 yılında Best Model'e katılıp 'Gelecek Vaat Eden Model seçildi.

2003 yılında Best model Of Türkiye yarışmasını kazandı.

Mankenlik kariyerine 2004 yılının Haziran ayından sonra yurtdışında devam eden Berk Oktay, Paris'e yerleşti ve Milano, Tokyo, Dubai, Moskova gibi şehirlerde D&G, Ferre, Gucci ve Prada gibi birçok markalarla çalıştı.

2006 yılının sonlarında yarım kalan üniversite eğitimini tamamlamak için Türkiye'ye döndü.

2007 yılının Şubat ayında Türker İnanoğlu'ndan film teklifi aldı. Türvak'tan özel oyunculuk dersi alarak Erler Film ile sözleşmeyi imzaladı.

2007 yılında "Tatlı Bela Fadime" adlı dizi ile dizi hayatına başlayan Berk Oktay, rol aldığı bu diziyle tanındı.

2008 yılında Akasya Durağı'nda Murat Aydın karakteriyle Yardımcı Oyuncu olarak yer aldı.

2009-2012 yılları arasında Sinan Bahadır karakteriyle 'Arka Sokaklar' dizisinde 124 bölümde rol aldı.

2012 yılında Türker İnanoğlu'nun yapımcılığında ATV'de yayınlanan "Alev Alev" adlı dizide oynadı.

2013 yılında Hakan karakteriyle "Benim Hala Umudum Var" adlı dizide rol aldı.

Berk Oktay, 2013 eylül ayında evinde beslediği Rottweiler cinsi köpeğinin saldırısına uğrayarak yüzünden yaralandı, hastanede yüzüne 35 dikiş atıldı.

Berk Oktay, 21 Ağustos 2016 tarihinde Merve Şarapçıoğlu ile evlendi. Çiftin nikahını Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar kıydı.

2017 yılında Fox Tv'de yayınlanmaya başlayan "Savaşçı" dizisinde Yüzbaşı Kaan Bozok karakteriyle rol alan Berk Oktay, oyunculuk kariyerine halen bu dizide devam etmektedir.