Burcu Esmersoy

Burcu Esmersoy

Televizyon Programı Sunucusu, Dizi Oyuncusu, Oyuncu Burcu Esmersoy kimdir?

Televizyon programı sunucusu, dizi oyuncusu Burcu Esmersoy 2 Ekim 1976 yılında  İstanbul doğdu. Tam adı Kâmile Burcu Esmersoy’dur. Çerkez kökenli olan Burcu Esmersoy’un anne ve babası ayrı yaşamaktadır. Burcu Esmersoy, Beşiktaş Lisesinden sonra İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümünbitirdi. New York Üniversitesi'nde "Hospitality, Tourism and Sports Management" eğitimi aldı ve Dialog Spikerlik ve Sunuculuk Okulunu bitirdi. Adını ilk olarak 1997 senesinde katıldığı güzellik yarışmasında “Miss International” seçilerek Japonya’da düzenlenen yarışmada Türkiye’yi temsil etti ve “Dostluk Güzeli” seçildi.

Bir dönem Kanal D’de çocuk programları yapımcılığı ve sunuculuğu yapan Esmersoy, 2000-2005 yılları arasında CNN Türk televizyonunda spor spikerliği yaptı. 2006 senesinde  NTV'de "Spor Servisi" programının sunuculuğunu yaptı. Aynı yıl Ferrari’nin Reklam Pazarlama ve Sponsorluk Müdürü Massimo Cusimano ile İtalya’da kilise nikâhı ile evlendi ama iki yıl sonra ayrıldı.

2010 senesinde çekilen “Romantik Komedi” adlı filmde küçük bir rol alarak oyunculuğa başladı. 2014 senesinde Tv8' de başlayan “Ver Fırına” ve 2015 yılında başlayan “Komedi Türkiye” isimli programda sunuculuk yaptı. 2012 senesinde Acun Ilıcalı’nın hazırladığı “Survivor Ünlüler Gönüllüler” yarışmasında da sunuculuk yaparak kariyerini pekiştirdi. 2013 yılında “Popstar 2013” programında izleyici karşısına geçti.

Dönem dönem çeşitli firmaların reklam filmlerinde rol alan Burcu Esmersoy, 2015 yılında  “Elin Oğlu”nda Sinan Çalışkanoğlu ile birlikte sunuculuk yaptı. İyi derecede İngilizce ve İtalyanca biliyor..

2017 yılında ise Dünya Güzellerim adlı programda çalışmıştır. Bu programın çekimleri için Vietnam’a gitmiştir. Aynı yıl içinde Berk Suybatmaz ile ilişkisi başlamıştır. 14 Mayıs tarihinde 2018 yılında New York’ta Berk Suybatmaz ile dünya evine girmiştir.