Burcu Kıratlı

Burcu Kıratlı

Burcu Kıratlı kimdir?

Kıratlı, 23 Temmuz 1989 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Tuncay Kıratlı, Annesi Gül Erçetingöz’dür. Annesi ve babası o çok küçükken ayrılmış. Annesi daha sonra Kenan Erçetingöz ile evlendi. 6 yaşından itibaren 19 yaşına kadar Kenan Erçetingöz’ün himayesinde büyüdü. İlkokulu Ata Kolejinde, ortaokulu BJK Kolejinde, liseyi Bebek Yeni Yıldız Kolejinde okudu. Üniversiteyi de Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarım bölümünde okudu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldı. 

Burcu Kıratlı, 2013 yılının Ocak ayında Ahmet Kural ile nişanlandı. 2013 yılının Mart ayında ayrıldılar.

2010 - 2011 seneleri arasında oynadığı ilk dizi film olan “Elde Var Hayat” dizisinde Emre Altuğ, Rojda Demirer, Ahmet Kural, Yeşim Ceren Bozoğlu, Kerem Kupacı, Zamire Zeynep Kasapoğlu, Erdem Akakçe, Yeşim Ceren Bozoğlu, Merve Çağıran, Hande Subaşı ile beraber rol aldı.

2013 yılında Biray Dalkıran'ın senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği “Peri Masalı” sinema filminde Emre Kızılırmak ile başrolde oynadı. Bu filmde Peri karakterini canlandırken rolü gereği saçlarını kazıtması gerekti.

2013 yılında Özcan Deniz'in yazıp yönettiği “Su ve Ateş” filminde Helin karakterini canlandırırken, Özcan Deniz, Yasemin Allen, Kaan Çakır, Pelin Akil, Yusuf Akgün, Sera Tokdemir ile birlikte oynadı.

8 Aralık 2014 tarihinde TRT 1’de başlayan “Diriliş: Ertuğrul Gazi” adlı dizide Engin Altan Düzyatan Ertuğrul Gazi’yi canlandırırken Esra Bilgiç Halime Hatun karakterini, Burcu Kıratlı Gökçe Hatun canlandırdı. Diğer rollerde ise Kaan Taşaner, Didem Balçın, Serdar Gökhan, Hülya Darcan, Levent Öktem, Hakan Vanlı, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Cavit Çetin Güner, Hande Subaşı, Cengiz Çoşkun ve Osman Soykut gibi isimler rol aldı.

2015 yılında “Bizim Hikaye” adlı sinema filminde Cansel Elçin, Naz Elmas, Haluk Piyes, İbrahim Kendirci, Çiğdem Batur, Sera Tokdemir, Burcu Kıratlı, Erdinç Gülener, Şebnem Dilligil, Ahmet Mekin ile birlikte rol aldı.

Burcu Kıratlı son olarak “Aşk ve Mavi” dizisinde “Mavi” karakterini canlandırdı. 


Burcu Kıratlı, Sinan Akçıl ile Hollanda'da dünya evine girdi.

Ödülleri : 
2014 - Evos Angels Dijital Medya'nın Enleri - En iyi çıkış yapan kadın oyuncu (Peri Masalı)

Filmleri ve Dizileri : 
Oyuncu :
2015 - Bizim Hikaye (Elif) (Sinema Filmi) 
2014 - Diriliş: Ertuğrul (Gökçe Hatun) (TV Dizisi) 
2013 - Su ve Ateş (Helin) (Sinema Filmi) 
2013 - Peri Masalı (Peri) (Sinema Filmi) 
2010 - 2011 - Elde Var Hayat (Yağmur)(TV Dizisi)