Can Yaman

Can Yaman

Oyuncu Can Yaman kimdir?

Yaman, 8 Kasım 1989 tarihinde İstanbul Suadiye’de ailesinin tek çocuğu olarak dünyaya geldi.Babasının ismi Güven Yaman’dır. Beş yaşındayken annesiyle babası ayrıldı. Büyükannesi Makedon, Büyükbabası Üsküp Priştinali ve Yugoslav kökenlidir. İlkokul ve ortaokulu Bilfen Kolejinde okuduktan sonra Lise eğitimini ise İtalyan lisesinde tamamladı. Lise son sınıfta öğrenci değişimi programı ile Amerika’da Ohio’ya okumuştur. Liseden sonra Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinde burslu olarak okudu. 2012 yılında mezun oldu. Yine üniversitedeyken değişim programıyla Washington’a gidip hukuk dersleri aldı. 

Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra 1 yıllık mecburu staj aldı. Staj bitiminde Pricewaterhouse Coopers adındaki dünyaca ünlü bir kurumsal firmada 2014’ün başında altı ay avukatlık yapmıştır.

Can Yaman’a çevresinin oyuncu ol, artis ol demelerinin sonucunda bu işe girmiştir. Can Yaman, Cüneyt Sayıl’dan oyunculuk eğitimi almıştır.

Lisanlı basketbolcu ve ayrıca Futbol, Gitar, Piyano, Bateri, Masa Tenisi, Rafting, Badminton’la ilgilenen Can Yaman; Türkçe, Lazca, İtalyanca, İngilizce ve Almanca bilmektedir. Oyunculuğuna katkıda bulunacağına inandığı için dans eğitimi de almaya başlamıştır.

2014 yılında yönetmenliğini Türkan Derya’nın yaptığı “Gönül İşleri” adlı dizide Bedir karakterini canlandırırken başrollerini Bennu Yıldırımlar, Selma Ergeç, Timuçin Esen, Sinem Kobal, Fırat Çelik, Sezai Aydın ve Can Yaman beraber oynadılar.

2015 yılında yönetmenliğini Osman Sınav’ın yaptığı “İnadına Aşk” dizisinde Açelya Topaloğlu ile başrolde oynadı.

2016 yılında başrollerinde Selen Soyder, Can Yaman, Cengiz Bozkurt, Altan Erkekli, Gül Onat, Bülent Şakrak, Mehtap Bayri, Deniz Oral ve Veysel Diker'in yer aldığı “Hangimiz Sevmedik” adlı dizide Tarık karakterini canlandırdı.

2017 yılında 'Dolunay' adlı dizide rol almıştır.

Şimdilerde ise 2018 yılında başlayan 'Erkenci kuş' adlı dizede Demet Özdemir ile başrolü paylaşmaktadır.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları : 

Rauf Altıntak’ ın yönetmenliğini yaptığı Sahte Gelin adlı Tarihi Türk Tiyatrosu Oyunu
Varlam Nikoladze’ in yönetmenliğini yaptığı Ay Işında Şamata adlı oyun 
Aykut Göker’ in yönetmenliğini yaptığı Mavi oyunu 
Haybeden Gerçek Üstü Konuşmalar 
Göcekler Göğerince 

Filmleri ve Dizileri : 
Oyuncu : 
2018 - Erkenci Kuş (Can Divit ) (TV Dizisi) 
2017 - Dolunay (Ferit)(TV Dizisi) 
2016 - Hangimiz Sevmedik (Tarık) (TV Dizisi) 
2015 - İnadına Aşk (Yalın Aras) (TV Dizisi) 
2014 - Gönül İşleri (Bedir) (TV Dizisi)