Candice Swanepoel

Candice Swanepoel

Model Candice Swanepoel kimdir?

 Swanepoel, 20 Ekim 1988 tarihinde Güney Afrika, KwaZulu-Natal ilinin Mooi River kasabasında dünyaya geldi. Çocukluğu ailesiyle birlikte kırsal alanda geçmiştir. Babasının ismi Willem Swanepoel, annesinin ismi Eileen Swanepoel’dir. Hollanda kökenlidir. Liseden sonra tahsil hayatına devam edemedi. 

Güney Afrika’nın Durban şehr bir bitpazarında 2003 yılında 15 yaşındayken keşfedildi. 16 yaşında günde beş bin euroyu aşan paralar kazanarak dünyanın en çok kazanan modelleri arasında gösteriliyor.

Paris, Milano, Londra ve Güney Afrika’ya iki sene boyunca süren seyahatlerinden sonra modellik için New York’a taşındı.

Vogue dergisinin Yunanistan 2005 yılı Ekim sayısının kapağı oldu. Modellik kariyerinde hızla yükselen Swanepoel, pek çok reklamda ve moda çekiminde modellik yaptı. 2007 ve 2008 yıllarında Victoria-s Secret moda şovlarında podyuma çıkan model, diğer birçok moda şovunda da görev aldı.

Pozitif enerjisi ve mütevazılığı sayesinde özellikle tercih edilen “kaprissiz” modeller arasında gösterilmektedir.

2010 yılında Zeki Triko’nun İlkbahar-Yaz Mayo katoloğunun yüzü oldu. Ayrıca 2010 yılında şarkıcı Murat Boz ile birlikte Yedigün'ün reklam kampanyasında yer aldı.

2005 yılında Paris' te tanıştığı Brezilya'lı model Hermann Nicoli birliktedir. 5 Ekim 2016 tarihinde oğlu Anacan (Anacâ) Nicoli dünyaya geldi. 2018 yılında Ariel Swanepoel Nicoli adında bir oğlu daha oldu.

Victoria-s Secret’ın en popüler meleği olan Swanepoel, 2014 yılında modellikten kazandığı yıllık 3 milyon dolarla Forbes Dergisi’nin en çok kazanan modeller listesinde kendine yer bulmuştur.