Cavit Arı

Cavit Arı

Antalya Milletvekili Cavit Arı kimdir? Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi olan Cavit Arı’nın hayatı...

Antalya Milletvekili Cavit Arı kimdir? Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi olan Cavit Arı’nın hayatı...

14 Haziran 1968 de Antalya'da doğdu. Baba adı Hüseyin Anne adı Ayşena'dır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini 1989 yılında bitirdi ve Antalya Barosunda Avukatlık stajını tamamladı. Fiilen 1992 yılından itibaren Antalya barosuna kayıtlı olarak serbest Avukatlık yapmaktadır.

Kendi meslek örgütünde Mesleğimizin sorunlarının çözümü noktasında görevler üstlendi. 2002-2004 tarihleri arasında Antalya Barosu Yönetim Kurulu üyeliği; 2004-2006 tarihleri arasında Antalya Barosu Başkan Yardımcılığı görevlerine seçildi. 2006 yılından buyana da aralıksız olarak Antalya Barosu Türkiye Barolar Birliği Delegesidir.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Antalya CHP İl Genel Meclisi Başkanı olarak seçildi ve 2014 yılına kadar Başkanlık görevini yürüttü. Bu görev süresi içerisinde Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı(Baka)nın kuruluşundan itibaren 5 yıl süre ile Yönetim kurulu üyeliği; 2 yıl süre ile de Antalya Organize Sanayi Müteşebbis heyeti üyeliği görevlerinde de bulundu. Orta derecede İngilizce bilen Cavit arı evli ve 2 çocuk babasıdır.