Cengiz Semercioğlu

Cengiz Semercioğlu

Gazeteci Cengiz Semercioğlu kimdir?

Semercioğlu, 1967 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Tekirdağ’lıdır. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünde okudu. Daha üniversite öğrencisi iken 1988 yılında gazeteciliğe başladı. 1992 yılında Hürriyet gazetesine geçerek televizyon eleştirileri yazmaya başladı.

Cengiz Semercioğlu, 1998 yılında Star Haber'de editörlük görevi yaptı. Bir süre de Star gazetesinde çalıştı. 

2000 – 2007 seneleri arasında Cine 5televizyonunda çalıştı. Cine 5’de "Başka Yerde Yok" programını hazırladı ve sundu. Habertürk'e kendi hazırlayıp sunduğu “Full Ekran” adlı programı yaptı. Daha sonra aynı programa CNN Türk'te devam etti, daha sonra da Star Tv’ye geçti. En son Tv8'de “İki Laf Edelim” adlı programı hazırlayıp sunmakta iken Ağustos 2013 tarihinde yeterli reytinge ulaşmadığı gerekçesiyle kanal yönetimi tarafından kaldırıldı.

Çeşitli televizyon kanallarında yapımcılık ve Hürriyet gazetesinin Kelebek ekinde yazarlık yaptı.

“Kurtlar Vadisi” dizisinin 60.bölümünde konuk oyuncu olarak yer aldı. 2013 Ekim ayında Kanal D’nin senaryosunu Gülse Birsel’in kaleme aldığı “Yalan Dünya” dizisinde konuk oyuncu olarak yer aldı.

Cengiz Semercioğlu, 9 Temmuz 2009 tarihinde Sabah Gazetesi Reklam Grup Koordinatörü Berna Bayıle evlendi. Pera (d.14 Ağustos 2011) adında bir kızları var.

Star TV'de Duymayan Kalmasın adlı magazin programının sunuculuğunu yapan Seren Serengil ile Mesut Yar ve Deniz Akkaya'dan, önce 13 Ekim 2016 tarihinde Mesut Yar'ın 2 Ocak 2017 tarihinde de Deniz Akkaya'nın ayrılması üzerine Seren Serengil ile Cengiz Semercioğlu 4 Ocak 2017 tarihinden itibaren Cengiz Semercioğlu ile Seren Serengil paylaşmıştır.