Cheryl Ann Cole

Cheryl Ann Cole

Cheryl Ann Cole kimdir?

Cheryl Ann Cole, 30 Haziran 1983 tarihinde Newcastle, İngiltere’de dünyaya geldi. Şarkıcı kimliğinin yanısıra, söz yazarı, dansçı, moda tasarımcısı ve yazardır.

2002 yılında ITV’nin televizyon programı Popstars: The Rivals aracılığıyla kurulan “Girls Aloud” adlı bayan müzik grubunun bir üyesi olmasının ardından üne kavuştu. İngiltere müzik listesinde, aralarında dört adet bir numara olmak üzere arka arkaya yirmi tekli (single) çalışmasına imza attı.

Grubun iki albümü de İngiltere’de bir numaraya yükseldi. Grup ayrıca dört kez BRIT Ödülleri’ne aday gösterilirken, bu adaylıklardan biri olan 2009’da «Yılın Şarkısı» dalındaki ödülü de «The Promise» adlı şarkıyla elde etti.

Cheryl Ann Cole, Girls Aloud' grubundan ayrıldıktan sonra kariyerine tek başına devam ediyor.

2008 yılında İngiliz televizyon gösterisi The X Factor’da jüri üyesi oldu. Aynı sene ilk solo şarkısı olan Fight for This Love'ı piyasaya sürdü.ardınd«3 Words» adlı ilk stüdyo albümünü yayımladı.

15 Temmuz 2006'da Chelsea ve İngiliz millî futbol takımı oyuncusu Ashley Cole ile evlendi. 17 Ağustos 2010 yılında kocasının kendini aldattığı gerekçesiyle boşanmıştır. 

Ayrıca 2009 da ingiliz magazin dergisi "heat"in yaptığı ankette ingiliz kadınlarının en çok kıskandığı kadın seçildi.

Cheryl Ann Cole, geniş çapta bir stil ikonu olarak tanınmaktadır. Öyle ki, Vogue ve Elle gibi dergilerde kapağa çıkmayı başarmıştır.

İngiliz şarkıcı Cheryl Cole, 'Prince Trust' isimli vakfa maddi kaynak sağlamak için L'Oreal markasıyla birlikte özel bir ruj koleksiyonu hazırladı.

Evlilikleri : . 15 Temmuz 2006'da İngiliz Milli Takımı ve Chelsea’nin ünlü futbolcusu olan “Ashley Cole” ile evlendi. 17 Ağustos 2010 yılında kocasının kendini aldattığı gerekçesiyle boşanmıştır.