Deniz Depboylu

Deniz Depboylu

Deniz Depboylu kimdir?

Deniz Depboylu 7 Haziran 1968'de dünyaya geldi. Türk siyasetçi ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) milletvekili. 

İlk, orta ve lise eğitimlerini Aydın’da bitirdi. 1991 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalından mezun oldu. 

Dokuz Eylül Üniversitesi ve Süleyman Demirel Üniversitesinin Aile Danışmanlığı Sertifika programları, Orta Doğu Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinin düzenlediği Aile ve Evlilik Terapileri eğitimi, Türkiye KDT Derneğinin Avrupa Davranış ve Kognitif Terapileri Birliği (European Association for Behaviour and Cognitive Therapies - EABCT)’nin eğitim standartlarına göre düzenlenen "Kognitif (Bilişsel) ve Davranış Terapileri (KDT)" eğitimlerini aldı. 

“Çoklu Zeka Teorisi”, “Duygusal Zeka”, “Stres Yönetimi”, “Pozitif Düşünebilme”, “Motivasyon Geliştirme”, “Etkili İletişim Becerileri”, “Ergen ve Çocuklar Arasında Suç ve Şiddeti Önleme”, “Öfke Kontrolü ve Problem Çözme Becerileri” üzerine Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde, akademik ve halka açık çok sayıda seminer, eğitim ve konferanslar verdi. 

Milli Eğitim Bakanlığında 20 yıl Psikolojik Danışmanlık görevi yapmasının ardından 2011 yılı Ekim ayında görevinden istifa ederek çalışma ve faaliyetlerini kurduğu Aile Danışma Merkezinde sürdürdü. 

2012 Yılında Milliyetçi Hareket Partisi Nazilli İlçe Teşkilatı Yönetiminde görev aldı. 

30 Nisan 2014 tarihinde gerçekleşen yerel yönetim seçimlerinde Nazilli Belediyesi Meclis Üyesi seçildi ve Nazilli Belediye Meclisi Başkan Vekili olarak görevini devam ettirdi. 

Depboylu, Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri'nde MHP Aydın milletvekili olarak meclise girdi. 26. dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu, Esas Numaralı Meclis Araştırması Komisyonu ve Esas Numaralı Meclis Araştırması Komisyonu üyeliği yapmaktadır.

Deniz Depboylu, evli ve 2 çocuk annesidir.