Ebru Özkan

Ebru Özkan

Kudüs ziyaretinin dönüşünde İsrail Ben Gurion Havalimanı’nda terör devleti İsrail askerleri tarafından haksız şekilde gözaltına alınıp tutuklanmıştı. Ebru Özkan tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Peki Ebru Özkan kimdir? Ebru Özkan, Twitter’da Türkiye gündemine oturdu. Peki Ebru Özkan kimdir? Ebru Özkan nereli ve kaç yaşındadır? Ebru Özkan neden gözaltına alındı?

Terörist devlet İsrail askerleri tarafından gözaltına alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Ebru Özkan kimdir? Ebru Özkan, Twitter’da Türkiye gündemine oturdu. Peki Ebru Özkan kimdir? Ebru Özkan nereli ve kaç yaşındadır? Ebru Özkan neden gözaltına alındı?

11 Haziran'da Türkiye'ye dönmek için geldiği Tel Aviv'deki Ben Gurion Havalimanı'nda gözaltına alınan Ebru Özkan,1991 yılında dünyaya geldi. Lisansını sosyoloji bölümünde tamamlayan ancak özel bir şirkette sekreter olarak çalışan Ebru Özkan, Kudüs’e daha önce de gitmiş. Kızının hayatından endişe eden Ebru Özkan'ın babası, diğer kızı Elif Özkan'ın Twitter hesabından bir video yayınlayarak yetkililerden yardım istemişti. Ebru Özkan, "Hamas'a yardım ve çeşitli hizmetlerde bulunmak, ülkenin düzenini bozmak ve 'düşman bir tarafın' gönderdiği parayı ülkeye sokmak" şeklinde 4 ayrı suçlamayla yargılanıyordu. Türk vatandaşı Ebru Özkan, 12 Temmuz’da İsrail askeri mahkemesinin şartlı tahliye kararı sonrası tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.