Emel Dede

Emel Dede

Oyuncu Emel Dede kimdir?

Emel Dede, 1989 yılında İstanbul’da hayata gözlerini açtı. Yaşamını İstanbul’da devam ettiren Emel Dede, eğitimini burada tamamladı. Lise eğitimi sonrasında oyunculuk üzerine çalışmalar yapmaya başlamıştır.

Aktif olarak dizi ve reklam filmlerinde yer alan başarılı isim, Yeşim Ceren Bozoğlu’ndan Birebir Oyunculuk eğitimi almıştır. Bu süreçte eğitim aldığı diğer alanlar ise 35,5 Akademi, kamera önü oyunculuk eğitimi ve 3Mota’da almış olduğu eğitimlerdir. Aktif kariyeri içerisinde Uludağ gibi markaların reklam filmlerinde yer alan Emel Dede, dizi kariyerine Aşk ve Ceza isimli yapımla adım atmıştır.

Aşk ve Ceza isimli çalışması sonrasında Küçük Kadınlar, Öyle Bir Geçer Zamanki gibi ekranların popüler projelerinde de rol alan, oyunculuğu ve güzelliğiyle dikkatleri üzerine toplayan Emel Dede, devam eden süreç içerisinde Alın Yazım ve Emanet gibi yapımlara da dahil olmuştur.

Ekranlardan bir süre uzak kalmasına karşın kariyerine Seddülbahir 32 Saat projesiyle dönüş yapan oyuncu bu dönemde Aşkın Bedeli ve son olarak Sevda Kuşun Kanadında dizilerinde rol almıştır.