Emine Yavuz Gözgeç

Emine Yavuz Gözgeç

Ak Partili Emine Yavuz Gözgeç kimdir?

Emine Yavuz Gözgeç 1969 senesinde Bursa'da dünyaya geldi. 

İlk ve orta öğrenimini sırasıyla İsmetiye İlkokulu, Ali Osman Sönmez ve Süleyman Çelebi Lisesi’nde tamamladıktan sonra İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitime başladı. Buradan da 1990 senesinde mezun olan Gözgeç, 20 yıldan fazla serbest avukatlık yapmaktadır. 

 

SİYASİ KARİYERİ

Emine Yavuz Gözgeç, siyasi kariyerine 1998 senesinde Fazilet Partisi’nde İl Kadın Kolları Başkanlığı ile başladı. 

2003 senesinde AK Parti İl Yönetim Kurulu Siyasi ve Hukuki İşleri Birim Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 

2006 senesinde ise AK Parti İl Sekreter  Yardımcılığı görevine getirildi ve  İl Seçim Koordinasyonunda İl Hukukçusu ve İl Eğitimcisi olarak görev aldı. 

2010-14 döneminde İl yönetiminde Ar-Ge Birim Başkanı olarak Siyaset Akademisi Bursa İl Koordinatörlüğü, İl yönetimine bağlı kurulan Anayasa Komisyonu üyeliği ve Seçim İşleri Birim Başkanlığı yaptı. 

Gözgeç 2014 senesinin Ocak ayında AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı görevine atandı. Milletvekili aday adayı olduğu için İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini bırakmak zorunda kaldı. 

Emine Yavuz Gözgeç aynı zamanda Hukuki Araştırmalar Derneği Bursa Şubesi ve Bursa Kitap Kulübü kurucu üyesi olmanın yanı sıra Hanımlar Kültür ve Dayanışma Derneği ve Bursa Barosu Kadın Komisyonu üyesidir. 

Emine Yavuz Gözgeç bir çocuk annesidir.