Engin Öztürk

Engin Öztürk

Sinema ve dizi film oyuncusu Engin Öztürk kimdir?

Engin Öztürk, 28 Eylül 1986 yılında Eskişehir'de dünyaya geldi. Babası Selanik göçmeni babası asker emeklisi, annesi ev hanımıdır. Çocukluğu ve ilk gençliği Eskişehir’de geçirdi. Eskişehir Fatih Anadolu Lisesini tamamladı. Daha sonra 2008 yılında başladığı yüksek öğrenimini 2012 yılında Ankara Hacettepe Üniversitesi Konservatuar Bölümünde bitirdi. Bu arada, baba mesleğinde eğitim için Hava Astsubay Meslek Yüksek Okuluna girmiş, okuldan 2005 yılında mezun olmuş, fakat sonra askerliğin kendine göre bir meslek olmadığını düşünerek bırakmıştı.

Öztürk, 2010 yılında seçmelerine katıldığı Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisinde seçmeleri kazandı ve bu ilk rolü ile oldukça başarılı bulundu. Sonra, hem okuyup hem çalıştığı dönemlerde çalıştığı barın sahibi olan Erdal Beşikçioğlu kendisinin başrol aldığı "Behzat Ç. " adlı polisiye dizisinde "Komiser Emr"e rolünü, sonra da "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde "II. Selim"i,  "Hayat Yolunda" dizisinde "Dr. Cem Korcan" karakterini, "Hatırla Gönül" dizisinde "Yusuf "karakterini, "Çanakkale Yolun Sonu" filminde "Mustafa Kemal Atatür" rolünü canlandırmıştır.

Bunun yanı sıra Star Tv'de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisinde II. Selim rolünü üstlenmiştir. Star Tv'de yayınlanan Hatırla Gönül dizisinin iç mimarlık okuyup marangoz olan Yusuf rolünü canlandırmış. En son 2016 Aralık'ta bitmiş olan Yüksek Sosyete adlı dizide Kerem Özkan karakterini canlandırmıştır.

Engin Öztürk son olarak Diriliş Ertuğrul dizisinde Günalp karakterine can vermektedir.

Rol Aldığı Film ve Diziler:

 

Yüksek Sosyete (Kerem, TV Dizisi, 2016)

Hatırla Gönül (Yusuf, TV Dizisi, 2015)

Hayat Yolunda (Op. Dr. Cem Korcan, TV Dizisi)

Çanakkale Yolun Sonu (Mustafa Kemal Atatürk, Sinema Filmi, 2013)

Muhteşem Yüzyıl 4. Sezon (TV Dizisi, II. Selim) 2013)

Fatmagül'ün Suçu Ne? 2 Sezon (TV Dizisi, Selim Yaşaran, 2010-2011)

Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi 3. Sezon (TV Dizisi, Komiser Emre, 2012)