Enzo Roco

Enzo Roco

Meskika'nın Cruz Azul takımında oynayan 25 yaşındaki stoper oyuncusu Enzo Roco, Beşiktaş’a transfer oldu. Peki Enzo Roco kimdir? Enzo Roco kaç yaşında?

Meskika'nın Cruz Azul takımında oynayan 25 yaşındaki stoper oyuncusu Enzo Roco Beşiktaş’a transfer oldu. Peki Enzo Roco kimdir? Enzo Roco kaç yaşında?750 BİN

EUROYA ELCHE CF’YE KİRALANDI

Enzo Roco, 16 Ağustos 1992 tarihinde Şili'nin Ovalle kentinde dünyaya geldi. Futbola CD Universidad Católica takımında amatör olarak başlayan Roco, 2010 yılında aynı kulübün A takımına yükselmeyi başardı. 4 yıl boyunca burada forma giyen Enzo Roco, 750 bin Euro bedelle La Liga 2'de yer alan Elche CF kulübüne kiralık olarak transfer oldu.

KİRALIK OLARAK İSPANYOL KULÜBE GİTTİ

1 yıl sonra burada forma giydikten sonra bu kez Şili liginin bir başka kulübü O'Higgins takımına transfer olan Enzo Roco, La Liga ekibi Espanyol'un dikkatini çekmiş ve 2015/16 sezonunda kiralık olarak İspanyol kulübüne gitmiştir. Meksikalı CD Cruz Azul takımı, genç stoperi Enzo Roco'yu 2016 yılında bonservis bedeli ödemeden kadrosuna katmıştır. Stoper mevkisinde forma giyen ve 1,91 boya sahip olan Enzo Roco, yeni sezonda Beşiktaş'ın önemli kozlarından biri olacak.