Ertan Aydın

Ertan Aydın

Ertan Aydın kimdir?

Ertan Aydın, 6 Haziran 1971 senesinde Ardahan‘da Hanak ilçesi Karakale Köyünde dünyaya gelmiştir. İlköğrenimini Almanya‘da, orta ve lise öğrenimini İstanbul‘un Küçükçekmece ilçesinde bitirdi. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümünü tamamladı. Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans ve doktora yaptı. Çankaya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden doçentlik unvanını sahip oldu.

Türk Telekom İnsan Kaynakları Başkanı Bahattin Aydın‘ın da abisidir.

2000 ve 2003 seneleri arasında Harvard Üniversitesi ve Dartmouth Üniversitesinde araştırmacı, 2004 ve 2011 seneleri arasında Çankaya Üniversitesinde Çankaya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak görev yaptı. 2011 senesinde Doçent ünvanına sahip oldu.

Pollmark Araştırma Şirketinin kurucularından olan Ertan Aydın, 2012-2014 seneleri arasında Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan‘ın Siyasi İşlerden Sorumlu Başdanışmanı olarak görev üstlendi.

Recep Tayyip Erdoğan‘ın Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından Başdanışmanlık görevine Ahmet Davutoğlu‘nun Başbakanlığı döneminde de sürdürdü.

Çok iyi derecede İngilizce bilen Ertan Aydın evlidir. Üç çocuğu vardır.

7 Haziran 2015 senesinde ve 1 Kasım 2015 senesinde yapılan genel seçimlerde AK Parti‘den Ankara milletvekili seçilerek TBMM‘ne girdi.