Fatih Altaylı

Fatih Altaylı

Fatih Altaylı kimdir?

Fatih Altaylı, 1963 senesinde Van'da dünyaya geldi. 

İlkokulu ve ortaokulu Çavuşoğlu Koleji'nde okuyan Altaylı, daha sonra eğitimine Galatasaray Lisesi’nde devam etti. Lise mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi'nde bir süre eğitim aldıktan sonra okulu bırakarak Basın Yayın Yüksekokulu'na geçiş yaptı. Buradan diplomasını almadan ayrıldı. 

1982 senesinde Cumhuriyet'te spor muhabiri olarak gazeteciliğe adım atan Altaylı, 4 sene sonra Güneş gazetesine geçti. Bu dönemde Gelişim Yayınları'nda yazı işleri müdürlüğü yapan Altaylı, 1992 senesinde işsiz kaldı. 

Bundan bir sene sonra, Best FM'in kurucu ekibinde yer aldı. 

1995 senesinde Kanal D'ye geçti ve ileride kendisiyle özdeşleşecek "Teke Tek" programını yapmaya başladı. Ayrıca bu dönemde Hürriyet'te yazmaya başladı. 

Kanal D'den ayrılıp bir süre Show'da çalıştıysa da, kısa zamanda eski kanalına geri döndü ve hem Kanal D'de çalışıp Hürriyet'te yazarlk yaptı hem de Radyo D'nin genel koordinatörlüğünü üstlendi. 

2005 senesinde Doğan Grubu'ndan ayrıldı ve Sabah gazetesiyle Atv kanalına geçti. Teke Tek programını Atv'de sürdüren Altaylı, aynı zamanda Sabah'ta genel yayın yönetmenliği yaptı. TMSF'nin Atv ve Sabah'a el koymasının ardından oradan ayrılan Fatih Altaylı, Habertürk'e geçiş yaptı. Bir süre Gazete Habertürk'ün genel yayın yönetmenliğini yaptı. Bu görevinden istifa ettikten sonra, Habertürk kanalında Teke Tek programını yapmaya ve internet sitesinde yazarlığa devam etmektedir. 

Aynı zamanda Fatih Altaylı, 28 Şubat döneminde medyadaki aktör isimlerden biri olmuş, başörtülülere ve özgürlük için direnen kardeşlerimize "fahişeler" diye hakaret etmiş; bununla da yetinmeyerek "şerefsiz, satanist, aşağılık köpek" gibi alçakça ifadelere de imza atmıştı. Altaylı'ya o dönemde "anladığı dilden" cevap, Merhum Genel Yayın Koordinatörümüz Hasan Karakaya'dan gelmişti. Merhum Hasan Karakaya'nın cevabı için tıklayınız...