Fatih Dalgıç

Fatih Dalgıç

15 Temmuz gecesi İstanbul'da bulunan Polis Fatih Dalgıç, destek amaçlı Çengelköy Sabancı Polis Merkez Amirliğine gitti. Asıl görev yeri Şırnak Emniyet Müdürlüğü olan Dalgıç darbeciler tarafından açılan ateş sonucu şehit düştü.

15 Temmuz gecesi İstanbul’da bulunan Fatih Dalgıç, meslektaşlarına destek için Çengelköy Sabancı Polis Merkezi Amirliği'ne gitti. 26 yaşındaki Dalgıç, darbecilerin açtığı ateşten korunmak amacıyla çöp konteynırını kendisine siper etmeye çalıştı. Fakat darbecilerin kurşunları ile vurularak şehit düştü.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı olmak isteyen Fatih Dalgıç, memleketi Eskişehir’de toprağa verildi.

Şehit Dalgıç’ı anlatan amcası Savaş Dalgıç, "Bu yıl üniversite sınavına hazırlandı. 'Kazanırsam beni okutur musun?' dedi. Ben de 'Okuturum' dedim. Birinci sınavdan 410 puan aldı. 'İkinciye de çalış, tıp okutayım, doktor ol' dedim. Ücretsiz izin istedi. Kabul olmayınca müstafi (kendi isteğiyle işinden çekilmiş) durumuna düştü. Bu sırada arkadaşlarıyla İstanbul'da kalırken, olaylar meydana geldi. Arkadaşları da yardım talebinde bulununca Fatih gözünü kırpmadan gitti. Fatih, çıkan çatışmada şehit oldu. Vatanı için şehit olmaktan çekinmedi. Vatanımız sağ olsun" dedi.

Ailenin en büyüğü olan Fatih Dalgıç'ın 9 sene önce babası vefat etmişti. Kardeş Mustafa Dalgıç olayı şöyle anlattı:

''Aileye sahip çıkmaya başladı. Herkesin okuyup kurtulmasını istiyordu. Onu çok özleyeceğim, yokluğuna alışmak çok zor''