Fatma Toptaş

Fatma Toptaş

Sinema ve dizi film oyuncusu Fatma Toptaş kimdir?

Fatma Toptaş, 1982 yılında Mersin’de hayata gözlerini açtı. Orta ve lise eğitimi sırasında amatör olarak oyunculuk yaptı. Öğretmenlerinin konservatuara gitmesi yönünde ısrarlarına rağmen polis olma isteği ağır bastı ve İstanbul’a geldi.

İstanbul’da bir firmada işe başladı ve diksiyon dersi almak için Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne kayıt oldu. Eğitim alırken hocalarının da yönlendirmesi ile yine burada tiyatro eğitimi gördü. Tiyatro eğitiminden sonra kamera arkası ve senaryo eğitimleri de aldı.

Fatma Toptaş, ilk oyunculuk deneyimini 2007 yılında Doktorlar dizisi ile yaşadı ve konuk oyuncu olarak yer aldı. 2007 yılında vizyona giren Recep İvedik adlı sinema filminde başrolde Şahan Gökbakar ile yer aldı ve bu filmde Sibel karakterini canlandırarak büyük çıkış yakaladı. Ardından Avanak Kuzenler, Herkes Mi Aldatır? gibi sinema filmlerinde rol almaya devam etti.

2011 yılında Hayat Devam Ediyor adlı dizide Şebnem Yalaz karakterini canlandırdı. 2014 yılında Gölgedekiler adlı dizide rol aldıktan sonra aynı yıl Kiraz Mevsimi dizisine dahil oldu ve Sibel Korkmaz rolünü canlandırdı.

Daha önce “Çok Özel Tim”de ana karakterlerden birini canlandırdı, “Bıçak Sırtı” ve “Doktorlar” adlı dizilerde konuk oyuncu olarak yer aldı. Toptaş’a göre ‘Oyunculuk dipsiz bir kuyu ve O, bu kuyunun en başında' Son olarakta No: 309 dizisinde rol aldı.

 

Rol Aldığı Dizi ve Filmler:

 

2016 – No: 309 (Nilüfer) (TV Dizisi)

2014 – Kiraz Mevsimi (Sibel Korkmaz) (TV Dizisi)

2014 – Gölgedekiler (Rana) (TV Dizisi)

2011 – Ya Sonra (Ece) (Sinema Filmi)

2011 – Hayat Devam Ediyor (Şebnem Yalaz) (TV Dizisi)

2011 – Başrolde Aşk (TV Dizisi)

2010 – Çocuklar Duymasın (İpek) (TV Dizisi)

2010 – Herkes mi Aldatır? (Canan) (Sinema Filmi)

2008 – Avanak Kuzenler (Melike) (Sinema Filmi)

2007 – Çok Özel Tim (Burcu) (TV Dizisi)

2007 – Recep İvedik (Sibel) (Sinema Filmi)

2007 – Bıçak Sırtı (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)

2007 – Aşk Üzerine Bir Varsayım (Psikolog) (Kısa Film)

2007 – Doktorlar (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)