Fevzi Özgönül‬‬

Fevzi Özgönül‬‬

Doktor Fevzi Özgönül‬‬ kimdir?

Fevzi Özgönül‬‬ 1962 senesinde İzmir’de dünyaya geldi.

İlköğrenimini Müdafaa-i Hukuk İlkokulu, orta ve lise öğrenimini İzmir Özel Türk Koleji’nde tamamladı.

1979 senesinde Akdeniz Üniversitesi Antalya Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başlayan Özgönül, 1985 senesinde ailesinin 37. beyaz önlüklü bireyi olarak buradaki eğitimini tamamladı.

Mecburi hizmetini 1985-87 yılları arasında Mersin Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde tamamladı. Vatanî görevini ise 1987-89 yılları arasında Kıbrıs Magosa’da tabip asteğmen olarak yaptı. 

1989- 2005 yılları arasında İzmir’in Çeşme ilçesinde aile hekimliği yapan Özgönül, aynı zamanda 1995 senesinden itibaren Çeşme Altın Yunus Turistik Tesisleri sağlıklı yaşam ve zayıflama biriminde sorumlu hekim olarak görev aldı, 2002 senesinden itibaren de Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeliğinden emekli olan babası Prof. Dr. Hamit Özgönül (fizyoloji ve spor hekimliği uzmanı) ile birlikte obezite araştırmalarına başladı.

Çalışmalarına, teyzesi Prof. Dr. Nevbahar Taneli ve eniştesi Prof. Dr. Baha Taneli de beslenme ve gastroenteroloji dalında destek oldular.

2004 senesinde Sağlık Bakanlığı’ndan ‘medikal estetik’ uygulamalar sertifikası aldı.

Aynı yıllarda 115 kilo olan bedenini, babası ile yürüttüğü çalışmalar ışığında bir yılda 40 kilo vererek 75 kiloya indirdi.

2004 senesinde başladığı ‘karboksipunktur’ çalışmalarını devam ettirmek için İstanbul’un Ulus semtinde ‘Dr. Dream’ adında bir estetik merkezi açtı.

2008 senesinde karboksipunktur uygulamasını Tübitak’tan aldığı maddi destek ile dünya literatüründe araştırmasını yaptırtarak, ilk kez yapılan bir uygulama olduğu sonucunu elde etti.

Yine 2008 senesinden itibaren ‘Dr. Fevzi Özgönül Muayenehanesi’ adı altında Beden Aklıyla Zayıflama Modeli’ni kurdu. Bugüne kadar 10.000’in üzerinde hastanın tedavisini gerçekleştirdi.