Gaye Usluer

Gaye Usluer

Gaye Usluer kimdir?

Gaye Usluer, 1957'de Eskişehir'de dünyaya geldi. Babasının ismi Seyfettin, annesinin ismi Nezaket'tir. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji alanında uzmanlığını aldı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans eğitimi almaktadır.

 Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde çeşitli idari görevlerde yer aldı. 1996 senesinde Oxford John Raddcliff Hastanesinde hastane enfeksiyonları konusunda misafir öğretim üyesi olarak çalıştı. Tıp, eğitim ve kadın çalışmaları ile ilgili çok sayıda derneğin üyesi oldu. Bu derneklerde muhtelif dönemlerde başkanlık ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. Avrupa Kemoterapi ve Enfeksiyon Hastalıkları Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulunda üye olarak yer aldı. 100'ün üzerinde ulusal ve uluslararası makale, kitap bölümü yazarlığı, kitap editörlüğü ve kongre bildirisi mevcuttur.

17 Temmuz 2012’de CHP 34. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi üyeliğine seçilmiştir. 5 Eylül 2014’de CHP 18. Olağanüstü Kurultayı’nda tekrar Parti Meclisi üyeliğine seçildi.

İyi derecede İngilizce bilen Gaye Usluer, evli ve iki çocuk annesidir.