Hakan Şükür

Hakan Şükür

Firari FETÖ'cü, eski futbolcu Hakan Şükür kimdir?

Hakan Şükür, 1 Eylül 1971 tarihinde Sakarya'da dünyaya geldi. 

Futbola 1981 senesinde Sakaryaspor altyapısında başlayan Şükür, ilk profesyonel sözleşmesini de aynı takımla 1987 senesinde imzaladı.

Profesyonel olduktan sonra 3 sezon kaldığı takımda 42 maça çıktı ve 10 gol attı. 1987-88 sezonunda takımıyla birlikte Türkiye Kupası'nı kazandı.

1990-1992 yıllarında Bursaspor'da forma giydi ve 54 maçta 11 kez rakip ağları sarstı. Bursaspor ile de 1992 senesinde Başbakanlık Kupası'nı kaldırdı.

Genç yaşına rağmen gösterdiği performansıyla dikkatleri üzerine çeken Şükür, 1992 senesinde Galatasaray'a transfer oldu.

1992 senesinde Galatasaray'a transfer olduktan sonra kısa sürelerle yurt dışında forma giyse de, istikrarını Galatasaray'da devam ettirdi. 

Galatasaray'da toplam 392 maçta görev alan Şükür, 228 kez rakip ağları havalandırmayı başardı.

1992-2007 yılları arasında Türkiye Milli Takımı forması giyen Şükür, FIFA Dünya Kupası Finalleri'nde Türkiye'nin Güney Kore ile yaptığı üçüncülük maçında, maçın başlama vuruşundan 9 saniye sonra attığı gol ile Dünya Kupaları'nda en hızlı gol atan futbolcu oldu. 

Futbol kariyerini noktaladıktan sonra bir süre siyaset ile uğraşan Şükür, genç yaşlarında bünyesine katıldığı Gülen Cemaati'nden hiçbir zaman ayrılmadığı gibi, Gülen terör faaliyetlerine başladıktan sonra da örgüte destek çıktı. 

Devletin FETÖ'cüleri toplaması üzerine korkup, ailesini de bırakarak yurt dışına kaçtı.

65. Türkiye Hükûmeti ve dönemin yargı kuruluşlarınca Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) adıyla terör örgütü olarak tanımlanan Gülen Hareketi'ne verdiği destekler üzerine kendisi ve babası hakkında gözaltı kararı çıkartıldı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Şükür'ün kırmızı bülten ile aranacağı belirtilirken, babası Sermet Şükür gözaltına alındı.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY'ye finansal destek sağladıklarını belirlemesi üzerine mahkeme yaklaşık olarak ₺200 milyon değerindeki mal varlıklarına el konulması kararı verdi.

14 Temmuz 2017 tarihinde çıkan KHK ile Arif Erdem ile birlikte kendisine verilen tüm madalyalarının geri alınmasına karar verildi.