Hakan Gülşen

Hakan Gülşen

15 Temmuz darbe girişimini haber alır almaz Kızılcahamam’dan yola çıkarak gece boyunca Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde nöbet tutan Hakan Gülşen, sabah saatlerinde düzenlenen bombalı saldırıda şehit oldu.
Hakan Gülşen, Ankara Kızılcahamam’da yaşıyordu. 15 Temmuz darbe girişimini televizyondan öğrenen Gülşen, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla saat 00.30’da sokağa çıktı. Hakan Gülşen, abisi Mehmet Gülşen, kuzeni ve eniştesi olan Lütfi Gülşen ile Kızılcahamam'dan hareket etti. Saat 01.00’de 70 kilometre yol kat ederek direnişe katılan Gülşen ailesi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne vardı. Gece boyunca darbeci askerlerin işgaline izin vermemek için nöbet tuttu.

Gülşen, sabahın ilk ışıklarına kadar külliye ve çevresini darbecilere karşı savundu. Saat 06.20 sıralarında FETÖ’cülerin F-16’larla gerçekleştirdiği ikinci patlamada Gülşen ailesinin 3 ferdi de şehit oldu. Mehmet Gülşen (61), kardeşi Hakan Gülşen (43), kuzen ve enişteleri olan Lütfi Gülşen (63) F-16 uçağından atılan bomba sonucunda şehitlik mertebesine yükseldi.

Darbe girişiminde 2 kardeşini ve bir amcaoğlunu kaybeden Nizami Gülşen, "Aynı aileden 3 şehit vermenin acısını da gururunu da birlikte yaşıyoruz" dedi.
 
Kardeşlerinin ve kuzenlerinin vatanına, milletine bağlı insanlar olduğu ifade eden Gülşen şunları söyledi:
 
"Onlar darbe girişiminde vatan savunması için yola çıktılar. Şehit olmaya gidiyoruz dediler. Beraber gittiler, beraber direndiler, beraber öldüler ve beraber gömüldüler. Allah'ın takdiri. Allah vatanımıza bir daha böyle bir olay yaşatamasın. Üçü de vatanına, davasına sadık güzel insanlardı. Darbecileri görünce 'Hadi gidelim şunlara bir demokrasi dersi verelim dediler."

Evli ve 2 çocuk babası olan 43 yaşındaki Hakan Gülşen’in adı, Kızılcahamam'da mezun olduğu mesleki ve teknik anadolu lisesine ve İzmir Menemen’de bir imam hatip lisesine verildi.