Hanım Büşra Erdal

Hanım Büşra Erdal

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'da yaptığı kanlı darbe girişimi sonrası gazeteci Hanım Büşra Erdal da gözaltına alındı. Peki Hanım Büşra Erdal kimdir?

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz'da yaptığı kanlı darbe girişiminin ardından FETÖ'nün medya ayağına da operasyon yapıldı. Operasyon kapsamında Pensilvanya bülteni Zaman gazetesinde bir dönem adliye muhabirliği yapan Hanım Büşra Erdal da gözaltına alındı.

HANIM BÜŞRA ERDAL KİMDİR?

Hukuk fakültesinde öğrenci olduğu 2002 yılında Zaman gazetesinde gazetecilik mesleğine başlayan Hanım Büşra Erdal, 2005'te İstanbul Hukuk fakültesinden mezun olduğu halde gazetecilikte devam etme kararı aldı.

Ergenekon ve Balyoz davalarıyla ilgili yaptığı haber ve analizlerinden dolayı hakkında 75 ceza davası açıldı, asgari 300 yıl hapis cezası istemiyle yargılandı. Kafası Karışanlar İçin Ergenekon ve Tescilli Yalanlar kitaplarının yazarı olan Hanım Büşra Erdal, Paralel çetenin yayın organı Zaman gazetesinde de çalışmaya devam etti.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün yaptığı darbe girişimi sonrası gözaltına alınan Hanım Büşra Erdal, Balyoz davasında attığı tweetlerle tepki toplamıştı.

İşte o tweetler: