Hatice Dudu Özkal

Hatice Dudu Özkal

Hatice Dudu Özkal kimdir?

Özkal, 13 Eylül 1966 senesinde Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde dünyaya geldi. Babasının ismi Ali İhsan, annesinin ismi Şükran'dır. Hatice Dudu Özkal, Bolvadin İmam-Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra kazandığı Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bölümününden 1989’da mezun oldu.

1992-2000 senelerinde Afyon Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde meslek dersleri öğretmeni olarak çalışmaya başladı.

Afyonkarahisar AK Parti Kurucu Kadın Kolları İl Başkanı olarak siyaseti hayatına aktif olarak atıldı. 2003-2009 seneleri arasında Afyonkarahisar AK Parti Halkla İlişkiler Birim Başkanlığı görevini devam ettirdi. 2009 yerel seçimlerinde Afyonkarahisar İl Genel Meclisi üyeliğine seçildi ve Mecliste 1. Dönem AK Parti Grup Başkan vekilliği görevini gerçekleştirdi. 2012 ile 2014 seneleri arasında Kadın Kolları İl Başkanı olarak görev üstlendi. 

Zübeyde Hanım Kadın-Doğum ve Çocuk Hastanesi Hasta Hakları Yönetim Kurulu Üyesi, Başkent Kadın Platformu üyesi, Ömer-Gecek –Gazlıgöl Termal Birlik Yönetim Kurulu Üyesi, Çevre Hizmet Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen Üyesi olarak farklı kuruluşlarda üyelik çalışmalarına katıldı. 

26. Dönemde Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisine girmiştir. 

Arapça, İngilizce ve Osmanlıcayı orta düzeyde eğitimi bulunan Hatice Dudu Özkal, evli ve 3 çocuğu vardır.