Itır Esen

Itır Esen

2017 yılında düzenlenen Miss Turkey yarışmasında birinci olan Itır Esen'in tacı 15 Temmuz Şehitleri hakkında yaptığı küstah paylaşım nedeniyle geri alınmıştır.

Itır Esen 1999 yılında doğdu. Seslendirme sanatçısı Hayri Esen'in torunu ve yeşilçam oyuncusu Itır Esen'in aynı ismi taşıyan yeğenidir. İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi İngilizce öğretmenliği 1. sınıf öğrencisi olan Esen, ünlü isimlerin tasarımlarında modellik yaptı.

Bugüne kadar Zeynep Tosun, Özgür Masur, Meltem Özbek, Çiğdem Akın ve Zeynep Erdoğan gibi modacıların defilelerinde görev aldı.

2017 yılında düzenlenen Miss Turkey yarışmasının birinci oldu. Fakat sosyal medya hesabı twetter üzerinden 15 Temmuz Şehitleri hakkında yaptığı küstah yorum nedeniyle tacı elinden geri alınmıştır.

ITIR ESER'İN ATTIĞI O TWEET!

''15 Temmuz şehitler gününü kutlamak adına sabahında regl oldum. Günü şehitlerimizin kanlarına temsilen kanayarak kutluyorum.''

Başkan açıklama yaptı

Itır Esen'in tacının geri alınacağını açıklayan Miss Turkey Başkanı Can Sandıkçıoğlu, ''Üzülerek duyuruyoruz ki bu paylaşımın Itır Esen tarafından atıldığı kanaatine varılmıştır. Kuruluş amacı Türkiye'yi dünya çapında tanıtmak ve imajına katkıda bulunmak olan Miss Turkey Organizasyonu'nun böyle bir paylaşımı kabul etmesi mümkün değildir'' ifadelerini kullandı.

Esen'in tacı, 15 Temmuz Şehitleri hakkında yaptığı çirkin paylaşım nedeniyle geri alındı. Itır Esen'in tacının geri alınmasının ardından jüri puanlamasına göre ikinci olan Aslı Sümen´in birinci, üçüncü olan Pınar Tartan'ın ikinci, dördüncü sırada olan Yasemin Çoklar'ın ise üçüncü olduğu bildirildi.