Jale Nur Süllü

Jale Nur Süllü

Jale Nur Süllü kimdir? Eskişehir CHP Milletvekili Jale Nur Süllü nereli? Jale Nur Süllü kaç yaşında ve hangi görevlerde bulundu? Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi olan Jale Nur Süllü’nün hayatı...

Jale Nur Süllü kimdir? Eskişehir CHP Milletvekili  Jale Nur Süllü nereli? Jale Nur Süllü kaç yaşında ve hangi görevlerde bulundu? Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi olan Jale Nur Süllü’nün hayatı...

Jale Nur Süllü, 13 Ekim 1962'de Eskişehir'de doğdu. Baba adı Hüseyin Cahit, anne adı İffet'dir. İlk ve orta öğrenimini Eskişehir'de tamamladıktan sonra, AFS Uluslararası Değişim Programları bursuyla ABD'de lise son sınıfı okuyan Jale Nur Süllü, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi'nden mezun olduktan sonra, aynı üniversitede çalışmaya başladı. Anadolu Üniversitesi'nde yüksek lisans, Marmara Üniversitesi'nde İletişim Bilimleri doktorası yaptı.

Eskişehir'de bir çok sivil toplum örgütünde görev alan Jale Nur Süllü, 1999-2009 arasında Tepebaşı ve Büyükşehir Belediyesi'nde Meclis Üyesi olarak seçildi. Jale Nur Süllü, İmar, Bütçe, Sağlık, Hukuk, Yönetmelik, Ulaşım komisyonları ve encümen üyeliği görevlerinde bulundu. Avrupa Yerel Yönetimler Kongresi, Fuar Birliği ve Tarihi Kentler Birliği üyesi olarak, belediyede çeşitli projelerin yürütülmesinde görev aldı.

Jale Nur Süllü, 2009-2013 yılları arasında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı yaptı. Görevi sırasında Proje Ofisini kurarak, BEBKA Kalkınma Ajansı gibi yurt içi; Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, Dünya Bankası gibi yurt dışı çeşitli hibe ve fonlarla bir çok projeyi hayata geçirerek, yönetti. Büyükşehir Belediyesi'nin UN, WRI, CIVITAS, ECSİTE, Covenant of Mayors, gibi çeşitli uluslararası platformlarda temsilini üstlenerek projeler gerçekleştirdi.

2014 yılında yeniden, Eskişehir Büyükşehir ve Tepebaşı Meclis üyesi seçilerek 2018 yılına dek bu görevi sürdürdü. Çok iyi derece İngilizce bilen Süllü, evli, iki çocuk ve bir torun sahibidir.