Kadir Doğulu

Kadir Doğulu

Dizi film ve sinema oyuncusu Kadir Doğulu kimdir?

Kadir Doğulu, 19 Nisan 1982 yılında Mersin'de dünyaya geldi. Mersinli bir ev hanımı ve işçi emeklisi bir babanı çocuğu; İlk ve orta öğrenimini Mersin’de bitirdi. Ortaokul ve lise yıllarında hem okudu hem de bir yandan kafelerde çalıştı. 2000 yılında İstanbul’a ağabeyi Kemal Doğulu’nun yanına geldi. Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü’nü okumaya başladı. Bu arada yine garsonluk ve bir müddet sonra kafe işletmeciliği yaptı. Ağabeyi aracılığıyla Hande Yener’le tanıştı. Bu arada Hande Yener’in menajerlik işlerini yürütmeye başladı. Zamanla işi büyüterek T.P.A. adlı bir şirket kurdu. Hande Yener dışında bazı isimlere de menajerlik yapmaya devam etti. 

Doğulu, sinema dünyasından Funda Düşgör ve Timur Savcı ile tanıştıktan sonra oyunculuk kariyerine adım attı. İlk olarak 2010 yılında Kanal D’de başlayan Doğulu, ardından Star TV’de yayınlanan “Küçük Sırlar” dizisinde başrolü paylaştı. 2011 yılında Show TV’de yayınlanan “Pis Yedili” adlı dizide oynadı, ancak kendi isteğiyle diziden ayrıldı. İki yıl aradan sonra Fox TV’de başlayıp Show TV’de devam eden “Fatih Harbiye” dizisinde başrol oyuncusu oldu. Sanatçı, 2013 yılında ilk sinema filmi olan “Bir Hikayem Var” ile beyaz perdeye adımını attı.

Kadir Doğulu, 2014 yılında Kanal D’de yayınlanan “Star Işığı X-Factor” şarkı yarışmasında sunuculuk yaparak bu alanda da başarılı olabileceğini gösterdi. 2015 yılının Şubat ayında ATV'de başlayan “Sevdam Alabora” dizisinde Gökhan rolünü canlandırdı. Kasım 2015'te Star TV'de yayınlanmaya başlayan “Muhteşem Yüzyıl: Kösem” adlı dizide Mehmet Giray Han'ı, Bana Sevmeyi Anlat dizisinde Alper karakterini canlandırmaktadır.

 

Rol Aldığı Film ve Diziler:

 

Bana Sevmeyi Anlat (Alper, TV Dizisi, 2016)

Muhteşem Yüzyıl: Kösem 1. Sezon (TV Dizisi, Mehmet Giray Han, 2015)

Beyaz Gece (Alper, TV Dizisi, 2015)

Sevdam Alabora  (Gökhan, TV Dizisi, 2014, Yönetmen: Aydın Bulut)

Fatih-Harbiye 2 Sezon (TV Dizisi, Macit, 2013- 2014, Yönetmen: Sadullah Çelen)

Bir Hikayem Var (Mert, Sinema Filmi, 2012, Yönetmen: Talip Karamahmutoğlu)

Pis Yedili 2 Sezon (TV Dizisi, Bayrampaşalı Güney, 2011- 2012, Yönetmen:  Haluk Bener)

Çakıl Taşları (Ali, TV Dizisi, 2010, Konuk oyuncu, Yönetmen: Çağatay Tosun)

Küçük Sırlar 2. Sezon (TV Dizisi, Ali, 2010-2012, Yönetmen: Cevriye Demir)