Kerim Balcı

Kerim Balcı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yaptığı darbe girişimi gecesi FETÖ’nün kanalında konuşan Kerim Balcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı suçlayarak milletimizin sokağa çıkmaması gerektiğini ileri sürüyordu. Erdoğan'ın çağrısından önce ise kendisinin tankların önüne çıkacağını ama memleketinden uzaklaştırıldığı için bunu yapamadığını söyleyerek ikiyüzlülüğünü ortaya koymuştu. Peki Kerim Balcı kimdir?

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yaptığı darbe girişimi gecesi FETÖ’nün kanalında konuşan Kerim Balcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı suçlayarak milletimizin sokağa çıkmaması gerektiğini ileri sürüyordu.

Kerim Balcı’nın konuşması bugün sosyal medyada ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın milleti sokağa çağırdığını öğrenen Balcı'nın yüzü renkten renge girdi.

'DARBE OLURSA KENDİMİ TANKLARIN ÖNÜNE ATARIM'

Erdoğan'ın milleti sokağa çağırmasından önce aynı konuşmasında 'Tankların önüne çıkacağını ve memleketinden uzaklaştırıldığı için bundan alıkonulduğunu' iddia eden FETÖ üyesi Kerim Balcı, ikiyüzlülüğünü gözler önüne serdi.

İşte Balcı'nın tankların önüne çıkacağını belirten o açıklaması:

KERİM BALCI KİMDİR?

Pensilvanya bülteni Eski Zaman gazetesinin yazarı ve İsrail muhabiri olan Kerim Balcı birçok FETÖ’cü yayın organında yazıyor.

Birkaç dil bilen Balcı, Boğaziçi Üniversitesi’nde Fizik bölümünde okurken okulu yarıda bırakıp Uluslararası İlişkiler Ve Siyaset Bilimi bölümüne geçiş yapmış ve yıllar boyu Fetullahçı Terör Örgütü'nün dış işleri ile ilgilenmiştir. Balcı, özellikle Ortadoğu uzmanı olarak FETÖ yayınlarında kalem oynatmıştır.

ZALİME YUNUS, MAZLUMA YAVUZ!

İsrail'in Şeyh Ahmet Yasin'e yönelik suikastinde İsrail'in, Mısır'daki kanlı darbede de Sisi'nin yanında yer alan Kerim Balcı, tıpkı Türkiye'de olduğu gibi Mısır'da da halka 'eve dönün' çağrısı yapmıştır.