Kimbo Slice

Kimbo Slice

Dövüşçü Kimbo Slice kimdir?

Kimbo Slice, 8 Şubat 1974 tarihinde Nassau, Bahamalar'da dünyaya geldi. 

İlköğrenimini Bel-Air'da tamamlayan Slice, henüz 13 yaşındayken dayak yiyen arkadaşını korumak için kavga etti. Dövüş serüvenine böyle başladı.

İlerleyen zamanlarda  Ferguson Cutler Ridge Orta Okulu'nda eğitimine devam eden Slice, buradan da ayrılıp Richmond Heights Orta Okulu'na devam etti. 

Lise eğitimini ise Miami Palmetto'da tamamladı. 

Üniversite eğitimi almayan Kimbo Slice, birkaç iş değiştirdikten sonra gece kulübünde güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başladı. 

Burada tanıştığı birisi Kimbo'nun fiziksel gücünü farketti ve sokak dövüşçüsü olan Kimbo Slice'ın görüntülerini kaydederek internet üzerinde yayınladı. Bu sayede Kimbo, geniş kitleler tarafından tanınmaya başlandı. 

İlerleyen dönemlerde sokak dövüşçülüğünü profesyonel olarak devam ettirmek isteyen Slice, MMA dövüşlerine katılmaya karar verdi ve kısa sürede dünya genelinde tanınan bir sporcu oldu.

Spor kariyerinin yanı sıra, bazı sinema filmlerinde de rol aldı. 

Üç kız, üç erkek olmak üzere altı çocuk babası olan Kimbo Slice, 6 Haziran 2016 tarihinde hastaneye kaldırıldı ve aynı gün karaciğer ve kalp yetmezliğinden hayatını kaybetti.

Muhammed Ali'nin ölümünden hemen sonra Kimbo Slice'ın da ölüm haberini alan dövüş sanatları sevenlerinin acıları katlandı.