Mehmet Günal

Mehmet Günal

Mehmet Günal kimdir?

Mehmet Günal, 7 Ekim 1964'te Antalya Manavgat'ta dünyaya geldi. Babasının adı Turgut, annesinin adı Ayşe'dir. İktisatçı ve Öğretim Üyesi; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni tamamladı. Yüksek lisansını ABD'de Univesity of Delaware'de; doktorasını Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde tamamladı. Merkez Bankası'nda uzman olarak çalıştı. Atılım, Bilkent Üniversitesi ve Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde öğretim görevlisi olarak ders verdi. DPT Müsteşar Yardımcılığı görevini sürdürdü. 2002'de doçent oldu. 

Merkez Bankasında Uzmanlık ve Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Atılım, Bilkent ve Ankara Üniversitesinde ders verdi. Gazi Üniversitesi İİBF?de öğretim üyesi ve Bankacılık ve Sigortacılık Araştırma Merkezi Müdürü olarak görev yaptı. Antalyalılar Derneği Başkanlığı, Türk Banka-Sen Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Çeşitli dergilerde çok sayıda makalesi ve 9 kitabı yayımlandı.

23 ve 24. Dönemde Antalya Milletvekili seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği yaptı. 24. Dönemde Akdeniz-PA Üyesi, Türk-Alman Dostluk Grubu Genel Sekreteri oldu.

 

İyi derecede İngilizce ve Almanca; orta düzeyde Arapça ve az düzeyde Fransızca bilen Mehmet Günal, evli ve 2 çocuk babasıdır.