Mehmet Oruç

Mehmet Oruç

15 Temmuz gecesi Ankara'da Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı’nda görev yapan polis memuru Mehmet Oruç, ikizi Ahmet Oruç’la birlikte darbeci askerlerin bombalı saldırısıyla şehit edildi.

15 Temmuz gecesi Gölbaşı Özel Harekat Merkezi'nde görevli polis memuru Mehmet Oruç, ikizi Ahmet Oruç ile birlikte darbeci askerlerin düzenlediği saldırı sonucu şehit düştü. Olayın yaşandığı gece Ankara'da Gölbaşı Özel Harekat Merkezi’nde görevli olan polis memuru Mehmet Oruç, helikopter pilotluğu için Gölbaşı'ndaki Özel Harekât Daire Başkanlığı’nda eğitim alıyordu.

25 yaşındaki Mehmet Oruç, 2015 yılının Ağustos ayında evlenmişti. Adana Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli olan ve geçici görevle Ankara'ya gelen ikiz şehit polislerin naaşları karayoluyla Adana'ya getirildi.

Aileleri tarafından teşhis edilemeyen ikiz şehitlerin kimlikleri, üzerlerindeki tabancaların seri numaralarından tespit edilebilmişti. Henüz 3 yıllık polis olan Şehit ikizler Ahmet ve Mehmet Oruç, memleketleri Adana’da toprağa verildi.

Şehit Mehmet Oruç’un ismi, İzmir Tire’de bir ilkokula ve imam hatip ortaokula verildi. Ayrıca şehit ikizler Ahmet ve Mehmet Oruç’un isimleri memleketleri Adana’da bir spor lisesine verildi.