Meriç Alemdar

Meriç Alemdar

2. Sınıf Emniyet Müdürü Meriç Alemdar 15 temmuz gecesi Ankara Özel Harekat Başkanlığı'nda darbeciler tarafından düzenlenen bombalı saldırıda şehit düştü.

15 Temmuz gecesi Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda görev yapan 2. Sınıf Emniyet Müdürü 44 yaşındaki Meriç Alemdar, darbecilerin kontrolündeki F-16’ların düzenlediği saldırıda şehit oldu.

Alemdar’ın şehadet haberini, kendisi gibi polis memuru olan eşi Fadime Alemdar metanetle karşıladı. Ayrıca Milas eski İlçe Emniyet Müdürlüğü görevini yürüten Deniz Alemdar da şehit Meriç Alemdar’ın kardeşiydi.

Şehidin cenazesi, evinde helallik alındıktan sonra Gölbaşı Polis Mezarlığı’na defnedildi. Cenazeye polis üniformalarıyla gelen şehidin çocukları Yusuf Tuna Alemdar ve Pelin Alemdar, babalarının naaşının başından ayrılmayarak taziyeleri kabul etti.

Meriç Alemdar’ın akciğer kanseri tedavisi gören babası Ali Alemdar ise oğlunun şehadet haberini alamadan yattığı hastane vefat etti.

Şehidin ismi, Ankara Gölbaşı’nda bir ilk ve ortaokula verildi. Tören sırasında konuşan şehidin eşi Fadime Alemdar şunları söyledi:

"Çocuklardan tek isteğim onun gibi dürüst, onun gibi cesur, onun gibi çalışkan ve başarılı olmalarıdır. Çocuklardan bu vatana, bu millete, bu bayrağa sahip çıkmalarını istiyorum. Meriç Alemdar gibi olsunlar, kitap okusunlar, spor yapsınlar, korkusuz olsunlar."