Muharrem Kerem Yıldız

Muharrem Kerem Yıldız

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla sokağa çıkarak köprüye yürüyen Muharrem Kerem Yıldız, darbeci askerler tarafından başından vurularak şehit edildi.

Giresunlu Muharrem Kerem Yıldız, 1987 yılında doğdu. Evlilik hazırlığı yapan ve bir teknoloji firmasında satış temsilcisi olarak çalışan Yıldız’ın şehitler konusunda oldukça hassas olduğu biliniyordu.

Evden çıktıktan sonra birkaç kez oğluyla telefonda konuştuğunu belirten baba Mehmet Kerim Yıldız, bir süre sonra ise defalarca aramalarına rağmen bir türlü ulaşamadıklarını ve telefonu saat 4’e doğru yabancı birinin açarak, ''Telefon sahibi vuruldu'' şeklinde haber verdiğini söyledi.

Şehit babası Mehmet Kerim Yıldız, oğlunu Okmeydanı Devlet Hastanesi’nde yaralı olarak buldu. Öğleden sonra 15.30’da şehit olan 29 yaşındaki Muharrem Kerem Yıldız, 17 Temmuz Pazar günü Kilyos Mezarlığı’na defnedildi.

Kurşunun Yıldız’ın başının içinde kaldığını ve oğlunu kimin vurduğunu hala bilmediklerini ifade eden baba Mehmet Kerim Yıldız, darbeci askerlerin idam edilmesini istediğini de sözlerine ekledi.

Şehidin ismi İstanbul Sarıyer’de bulunan bir imam hatip ortaokuluna verildi.