Murat Demirci

Murat Demirci

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla sokağa çıkan Murat Demirci, TRT binasının önünde darbeci askerler tarafından başından vurularak şehit edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sevgisiyle tanınan Murat Demirci, 15 Temmuz gecesi meydanlara inerek demokrasiye sahip çıktı.

Eşine, ''Ben çıkmasam, başkası çıkmasa yarın uyuyamayız, ülke karışır. Vatanı kurtarmam gerekiyor'' diyen Demirci TRT binası önünde darbeci askerler tarafından saat 05.00 sıralarında başından vuruldu.

Beyni parçalanan Demirci, sabah saat 11.00’e kadar bu şekilde yaşadı. Bir polisin haber vermesi üzerine hemen hastaneye koşan şehit eşi Vildan Demirci, gittiğinde eşinin yaşadığını fakat bilincinin yerinde olmadığını öğrendi.

39 yaşındaki Murat Demirci, biri kız biri erkek olmak üzere 2 çocuk babasıydı. Aslen Kastamonulu olan ve tekstil ile uğraşan Demirci, modelistlik yapan Vildan Demirci ile 15 yıllık evliydi.

Babasını 4 yaşında kaybeden Murat Demirci’nin 2 çocuğu da kendisi gibi babasız kaldı. 8 yaşındaki kızının ''Ben şehit kızıyım. Benim babam ülkemizi kurtarmak için savaşa girdi'' dediğini söyleyen Vildan Demirci, eşinin şehadetinden önceki hafta adeta ölümünü hissetmiş gibi davranışlarda bulunduğunu söyledi. Uzun süredir güvercin besleyen Murat Demirci, vefatından kısa süre önce tüm güvercinleri arkadaşına verdi. Vefatından hemen önce kızını arayan Demirci, ''Seni çok seviyorum, çok özledim seni'' diyerek kızıyla vedalaşmıştı.