Mustafa Ataş

Mustafa Ataş

Mustafa Ataş kimdir?

Mustafa Ataş, 1957 yılında Tunceli Çemişgezek'te dünyaya geldi. Babasının ismi Seyfullah, annesinin ismi Hanımkız'dır. İlkokulu Çemişgezek’te, lise eğitiminide Elazığ’da tamamladı. Siyasete 1977'de Milli Selamet Partisi Beşiktaş Gençlik Kolları ile başladı. 1982'de şimdiki Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi olan İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsünden mezun oldu.  

Mustafa Ataş, Muhtelif siyasi partilerde ve sivil toplum kuruluşlarında kurucu üyelik ve değişik kademelerde yöneticilik yaptı. Siyasi parti teşkilatlanması, seçim koordinasyonu, çocuk ve gençlik konularında çalışmalarda bulundu. Serbest muhasebeci ve mali müşavir olarak çalıştı.

22, 23 ve 24. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. Şiddet Araştırma, KİT, İnsan Haklarını İnceleme, Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi ve Üstün Yetenekli Çocukları Araştırma Komisyonunda görev yaptı. Türkiye Büyük Millet Meclisi, AK PARTİ Grup Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Türk Parlamenterler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve AK PARTİ Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısıdır.

 

Orta derecede Arapça ve İngilizce bilen Mustafa Ataş, evli ve iki çocuk babasıdır.