Necmi Bahadır Denizcioğlu

Necmi Bahadır Denizcioğlu

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni bombalayan darbecilerin helikopterden açtığı ateş sonucu şehit olan Necmi Bahadır Denizcioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a olan sevgisiyle tanınıyordu.

50 yaşındaki Giresunlu şehit Necmi Bahadır Denizcioğlu, serbest meslekle uğraşıyordu. İlk eşinden 22, ikinci eşinden 9 yaşında kızları olan Denizcioğlu, 15 Temmuz günü olaylar başladığı sırada eşi Pınar Denizcioğlu ile telefonla görüşmüş ve ''Bu hainleri biliyoruz, biz de çıkacağız bu çapulculara böldürmeyiz. Sadece oy vermekle olmaz'' diye konuşmuştu.

Kuzenleriyle birlikte Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne doğru yürüyen ve darbecilere karşı mücadele eden Denizcioğlu, helikopterden açılan ateş sonucu olay yerinde şehit düştü.

Ankara Atatürk Hastanesi’ne getirilen ilk şehit olan Necmi Bahadır Denizcioğlu’nun şehadet haberi, eşine Pazar günü Ankara’ya geldiğinde verildi.

Eşinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı çok sevdiğini ve bu sevgiyi zaman zaman kıskandığını söyleyen Pınar Denizcioğlu, bir gün neden cumhurbaşkanını ailesinden daha çok sevdiğini sorduğunu ve Denizcioğlu’nun, ''Onun vatan sevgisini seviyorum, vatan olmazsa siz de olmazsınız'' yanıtını verdiğini söyledi.

Necmi Bahadır Denizcioğlu, 18 Temmuz Pazar günü Ankara’da Karşıyaka Şehitliği'nde toprağa verildi.