Okan Bayülgen

Okan Bayülgen

Sunucu, oyuncu, tiyatro ve klip yönetmeni Okan Bayülgen kimdir?

Okan Bayülgen 23 Mart 1964 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. 

Şişli 19 Mayıs ilkokulunu bitirdikten sonra Galatasaray Lisesi'nde eğitimine devam etti. 

Fotoğraf eğitimi almak için Fransa'ya gitti ve Tours Üniversitesi Hukuk ve Ekonomik Bilimler Fakültesi'nde hukuk okumaya başladı. Ardından fikri değişti ve aynı üniversitenin ekonomi bölümüne geçti. Bir yıl okuduktan sonra ekonomi eğitimini de yarıda bırakarak Türkiye'ye döndü ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bölümü sınavlarında başarı göstererek buradaki eğitimine başladı. 1989 senesinde mezun olduktan sonra aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yüksek lisans yaptı. 

1989-1994 yılları arasında Devlet Tiyatroları'nda çeşitli oyunlar yöneten Bayülgen, bu çalışmaları sayesinde Türkiye'nin en genç tiyatro yönetmeni unvanına sahip oldu.

Radyoculuğa 1991 senesinde Kent FM'de Son Saatler programı ile başladı. 

Bayülgen'in adı, gece yarısında atv ekranlarında yayına başlayan Gece Kuşu programı ile duyuldu.

Bir süre ekranlara ara verdi ve Kanal D'de Zaga ile televizyona geri döndü. 

Ekim 2008'de Disko Kralı ile tekrar kaldığı yerden devam etti. 2009-2010 sezonunda ise cumartesi gecesi yaptığı programına ek olarak pazar ve pazartesi geceleri farklı konuların işlendiği Medya Kralı ve Muhabbet Kralı'nı da ekledi. 2010-2011 sezonunda ise Medya Kralı sona erip yerine Kral Çıplak programını yapmıştır.

Ekim 2011- 30 Haziran 2012 tarihleri arasında tv8 kanalında haftada 5 gün program yapmıştır.

2013 yılında Show TV'de haftada üç gece program yapacağını duyurmuş ve 2 Ekim 2013 tarihinde televizyona geri dönmüştür. 

8 Kasım 2014'te haftada bir program olan Dada Dandinista adlı talk-show programına Star Tv'de başlamıştır.

2016 senesinde Diriliş Ertuğrul dizisine verilen Altın Kelebek Ödülü sonrası, dizinin yapımcısı Mehmet Bozdağ, ödülü aldıktan sonra teşekkür konuşması yapmadan kulise gönderildi. Dizi ekibi bu duruma tepki gösterdikten sonra sunucu  Bayülgen, diziyi seyretmediğini fakat bundan sonra seyredeceğini alaylı bir biçimde ifade ederek özür diledi. Bunun üzerine Mehmet Bozdağ sosyal medyada yayınlandığı bir açıklama ile ödülü iade ettiklerini açıkladı.