Osman Evsahibioğlu

Osman Evsahibioğlu

Osman Evsahibioğlu, annesiz ve babasız büyüdü. 5 yaşında bir aile tarafından çocuk esirgeme kurumundan evlatlık alınan Evsahibioğlu, zorlu yaşamının ardından 31 yaşında darbeci askerler tarafından şehit edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ''Meydanlara inin'' çağrısı üzerine sokağa çıkan Osman Evsahibioğlu Beştepe Külliyesi’nin önünde 2 arkadaşıyla birlikte şehit düştü.

Çankırılı Evsahibioğlu, 31 yaşında ve bekardı. Ankara’da mobilyacılık yapan Osman Evsahibioğlu’nun anne ve babasının nerede olduğu bilinmiyor. 5 yaşında bir aile tarafından çocuk esirgeme kurumundan alınan Evsahibioğlu, arkadaşları ile birlikte çok sevdiği Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla sokağa çıktı. Önce Kızılay’a ardından da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin önüne giden Evsahibioğlu ve arkadaşları, helikopterden açılan ateş sonucu şehit oldu.

Kafasından ve omzundan vurulan Osman Evsahibioğlu, Karşıyaka’ya defnedildi.

Şehidi evlatlık alan kişinin yeğeni olan Bilal Taşdemir, halasının tüm umudunu evlatlık aldığı oğluna bağladığını söyledi. 77 yaşındaki halasının, Osman Evsahibioğlu ile birlikte Ankara’da yaşadığını anlatan Taşdemir, ondan başka çocukları olmadığını söyledi

Evsahibioğlu’nun cenazesi 17 Temmuz’da Ankara’da defnedildi.

Şehidin ismi, memleketi Tokat’ta bir Anadolu imam hatip lisesine verildi.