Recep Gündüz

Recep Gündüz

Darbecilerin kapattığı Şehitler Köprüsü'ne tekbirlerle yürüyen Gündüz, cuntacı hainlerin kurşunlarına hedef oldu. Ağır yaralanan Gündüz, kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

Recep Gündüz, inşaat işçisi olarak çalışıyordu. 15 Temmuz günü Boğaziçi Köprüsü’ne yakın bir yerde bulunuyordu. Oruçlu geçirdiği günün akşamı, yaşanan kalkışmadan haberdar olur olmaz namazını kılıp 2 arkadaşıyla birlikte köprüye yöneldi. Gündüz bu sırada Erzincan’da bulunan ailesini aradı ve annesine, ''Babama sahip çık dışarı çıkmasın'' dedi.

Recep Gündüz, köprüde kurşunlara hedef oldu. Gece yarısı 00.00’da G3 mermisi ile bacaklarının arasından vuruldu. Ağır yaralanan Gündüz, hastaneye kaldırılırdı. Hastaneye gidene kadar yol boyunca aynı anda vurulduğu polisin durumunu soran Gündüz, son nefesini vereceği vakit salavat getirip helallik isteyerek şehitlik mertebesine yükseldi.

27 yaşındaki Recep Gündüz, düzenlenen cenaze töreninin ardından 18 Temmuz’da Erzincan’a defnedildi. Şehidin ismi, memleketi Erzincan Tercan’da bir Anadolu imam hatip lisesine verildi.