Serkan Göker

Serkan Göker

15 Temmuz darbe girişiminden kısa süre önce kendi isteğiyle Özel Harekat’taki görevinden ayrılan Serkan Göker, FETÖ’cü hainlerin kalkışma haberini alır almaz Gölbaşı’na giderek burada şehit oldu.

25 Mayıs 2016’da kendi şirketini kurmak için Özel Harekat Polisliği’nden istifa eden Serkan Göker, 15 Temmuz gecesi olaylardan haberdar olur olmaz Gölbaşı Özel Harekat Dairesi’ne arkadaşlarının yanına gitti. Göker, cuntacı askerler tarafından 141 ve 143. filolardan kaldırılan F-16 savaş uçaklarının düzenlediği bombardımanda eski mesai arkadaşlarıyla birlikte şehit oldu.

Evli ve 4 çocuk babası olan Göker, polisliği bıraktığı için şehit olamayacağı endişesi hisseder ve dile getirirdi. Şehitlik onu emekli olduktan sonra bulmuş oldu.

39 yaşındaki Serkan Göker’in cenazesi, 18 Temmuz günü memleketi Yozgat'ta defnedildi. Şehidin annesi Fatma Göker, tören sırasında ''Evladım bana bu duyguyu yaşattı, Allah sana cennet kapısını açsın. Evlatlarım bu vatana defa olsun. Ağlamayacağım, düşmanları sevindirmeyeceğim. Oğlumun kuzuları da bu vatan için canını vermeye hazır'' diye konuştu.