Vahit Kaşçıoğlu

Vahit Kaşçıoğlu

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla Sabiha Gökçen havaalanına gitmeye karar veren Vahit Kaşçıoğlu, gişelerde karşılaştığı cuntacı hainler tarafından şehit edildi.

15 Temmuz gecesi yaşananları televizyondan öğrenen Vahit Kaşçıoğlu, kuzeni İhsan Yıldız ile buluşarak Sultanbeyli meydanına çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Halkımı havalimanlarına çağırıyorum'' dediği için havalimanına gitmeye karar verdi. Trafiğin tıkanmasıyla, Orhanlı gişelerinde darbeci askerlerin olduğunu gören Vahit Kaşçıoğlu ve kuzeni İhsan Yıldız, halka doğrultulan tankların önüne geçti.

Tankın başındaki komutan, Vahit Kaşçıoğlu’na ''Yaklaşma vururuz'' dedi. Vahit gömleğinin yakasını açarak askere, ''Adamsan vur, ben senin gibi vatan haini değilim. Sen vatan hainisin'' dedi. Asker Vahit’i vurmadı ancak komutan silahını çıkarıp hem Kaşçıoğlu’na hem de kuzeni İhsan Yıldız’a ateş etti. İhsan olay yerinde, Vahit ise kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

Vahit Kaşçıoğlu, 17 Temmuz günü Sutanbeyli’de defnedildi. Kaynakçılıkla uğraşan 41 yaşındaki Kaşçıoğlu, evli ve üç çocuk babasıydı.

Şehidin ismi İstanbul Sultanbeyli’de bulunan bir imam hatip ortaokuluna verildi.