Vedat Demiröz

Vedat Demiröz

Vedat Demiröz kimdir?

Vedat Demiröz,1956'da Bitlis'te dünyaya geldi. Babasının ismi Mevlüt, annesinin ismi Suphiye'dir. İlköğretimi Yükseliş İlkokulunda tamamladıktan sonra, ortaokulu ve liseyi ise Bitlis Lisesinde tamamladı. 1976 yılında Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. 

Mesleki hayatında özel sektörde Yeminli Mali Müşavir ve Sorumlu Baş Denetçi olarak görev aldı. Bunun yanında Türkiye Kalkınma Bankası’nda murakıplık, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirketlere ve İstanbul Ticaret Odası başkanlığına mali danışmanlık ile TOKİ iştiraki Emlak Konut A.Ş.’nde başkan vekilliği ve yönetim kurulu üyeliği ve Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi mütevelli heyet başkan yardımcılığı görevinde yer aldı. 

Mesleki konularda ulasal ve uluslararası sempozyumlara katılarak bildiriler sunmuş ve çeşitli dergilerde makaleleri yayınlanmıştır.

2011 milletvekili genel seçimlerinde Bitlis milletvekili olarak meclise girdi. 

Bu süreçte Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Katiplik ve Komisyon Sözcülüğü görevlerini sürdürdü. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan Türkiye genel seçimlerinde yeniden Bitlis'te AK Parti 1. sıra milletvekili adayı oldu ve seçildi. 

13 Eylül 2015 tarihi itibarıyla Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Mali ve İdari İşlerden sorumlu Genel Başkan yardımcısı oldu. 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde Bitlis Milletvekili olarak Meclise girdi. 

Halen Milletvekili olup, Genel Başkan Yardımcılığı, Mali ve İdari İşler Başkanlığı görevini devam ettirmektedir.

Vedat Demiröz, evli ve 3 çocuk babasıdır.