Volkan Canöz

Volkan Canöz

28 yaşındaki amatör futbolcu Volkan Canöz, 15 Temmuz gecesi tankın içerisinden çıkardığı darbeci askerin kurşunu ile şehit oldu.

Volkan Canöz, FETÖ mensupları tarafından düzenlenen 15 Temmuz darbe girişimini haber alır almaz sokağa çıkmak istediğini söyledi. Babası Karaca Canöz, ''Silahımız yok, hiçbir şeyimiz yok'' dediyse de Volkan’ı durduramadı. ''Ne olursa olsun, Cumhurbaşkanımız çağırıyor'' diyen Volkan, küçük kardeşi Bilal’i de alarak evden çıktı. Volkan, mahalledeki arkadaşlarını da alarak Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne gitti. Annesi de iki oğlunun ardından dışarı çıktı.

Emniyet Müdürlüğü önündeki tankın üstüne çıkan Volkan Canöz, içerisindeki askeri çekerek çıkardı. Darbeci askerin beylik tabancasından çıkan kurşunla ağır yaralanan Volkan, kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

Amatör ligde futbol oynayan 28 yaşındaki Volkan Canöz, Ankara Karşıyaka Şehitliği’ne defnedildi.

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ'ın yeğeni olan Canöz'ün adı Antalya Döşemealtı'daki Özel Toros Akdeniz Anadolu ve Fen Lisesi'ne verildi. Okulun yeni ismi Şehit Volkan Canöz Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu. Şehidin ismi Kırıkkale’de bir imam hatip ortaokuluna da verildi.