Gündem

Şehidimiz toprağa verildi

 Niğde  yeniakit.com.tr 

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde önceki gün vatani görevini yaparken önceki gün saat 23.30 sıralarında hudut karakolu sorumluluk sahasında nöbetçi piyade Er Ertuğrul Üstün (21) şehit düştü.

Suriye'den ülkemize kaçak geçiş yapmaya çalışan suriye uyruklu şahıslara nöbetinde müdahale ettiği esnada meydana gelen elim bir kaza sonucu şehit düştü. Şehidimizin acı haberi, Niğde'nin Kayırlı Köyü'nde yaşayan baba Ramazan ve anne Gülsüm Üstün'e Niğde Vali Yardımcısı Cemil Kılıç, askeri erkan tarafından verdi. 3 kardeşten biri olan ve diğer küçük kadeşi de asker olan Ertuğrul Üstün'ün cenaze namazı merkez ikindi namazını müteakip köy meydanında kılındı. Şehidin cenazesi, yediden yetmişe bütün köy halkı ve çevre köylerden gelen yüzlerce vatandaşların katılımıyla, tekbirlerle köy mezarlığında toprağa verildi.

Şehidin cenazesine Niğde valisi Yılmaz Şimşek, Milletvekilleri Selim Gültekin, Yavuz Ergün, Ömer Fethi Güler Kırklareli Mühimmat Komutanı Selami Arslan, millî savunma bakan yardımcısı Arparlan Kavaklıoğlu, Emniyet müdürü Salim Cebeloğlu, daire amirleri ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Şehidin cenazesi köy meydanından cenaze aracına konularak şehitliğe götürülürken "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları atıldı.