Hüseyin Öztürk

Hüseyin Öztürk

Hak Yolunda Bağrı Yanık Yolcular

-

“Hak Yolunda Bağrı Yanık Yolcular” başlığını bilen bilir, bilmeyenler için hatırlatalım ve sözü bu başlık üzerine sürdürelim.

Başlık, Merhum Osman Yüksel Serdengeçti’nin bir yazısının ismi.

Toros yüzlü adam Osman Yüksel, iman etmenin gereği olan tüm değerlerini savunarak ömrünü hitama erdirmiş, Hakk yolunun bağrı yanık yolcularından olmuştur.

1983 yılının 10 Kasım’ında ruhunu teslim ettiğinde, bodoslama iman ettiği Allah’ına kavuşmuş ve bir gölgelikten ibaret olan dünyasını, ahiret yurduyla ebedileştirmiştir.

Gözünü budaktan, sözünü dilinden esirgemeden doğru bildiği, hak bildiği yoldan asla taviz vermeden yaşamış bir münevverimizdir.

Allah’a, Kitaba, Peygambere olan imanı ve itimadı sayesinde her türlü çirkefliği-çileyi göğüsleyip, bir iman kahramanı ve mücahidi olarak, Rabbinin tahsis ettiği ömrünü; şerefli, haysiyetli, namuslu bir şekilde tamamlamıştır.

………………..

Sözü burada kendisine bırakalım. “Hak Yolunda Bağrı Yanık Yolcular” başlığı altında neler söylemiş özetle birlikte okuyalım.

“Yollar ki, her zaman insanlarla doludur. Fakat insan her zaman yolcu değildir. Bizim yolculuğumuz ebedi bir yolculuktur. Bizler ebediyet yolcularıyız!

Önü, sonu olmayanın, bitmeyenin, tükenmeyenin, göçmeyenin, çökmeyenin yolundayız!... Hak yolunda bağrı yanık yolcularız.

Biz bu yolda cefayı sefa, mihneti nimet bilen insanlarız. Bu yol, çetin bir yoldur. Bu yol sürülerin aktığı, vasıtaların rüzgâr gibi gelip geçtiği asfalt yollardan değildir.

Bu yol kıldan ince, kılıçtan keskindir. Öyle, her kişinin kârı değildir bu yolda yürümek. Er kişinin kârıdır, bizler er kişileriz.

Allah’a giden bütün yollar; şer kuvvetler, kötü niyetliler tarafından tutulmuş. Bunu biliyoruz. Şerirler, zorbalar, zalimler, türlü maskeler, türlü sıfatlarla karşımızda durmak, bizi can evimizden vurmak istiyorlar.

İnkılap diyerek, yirminci asır diyerek, ilim diyerek, teknik diyerek, mürteci diyerek vurmak istiyorlar. Onlar ne derlerse desinler, biz durmayacağız ve yürüyeceğiz”.

………………..

Osman Yüksel Serdengeçti’yi bugüne kadar tanımayan ve okumayan varsa, çelik gibi bir irade ve iman sahibi nasıl olunur, tanıyarak ve okuyarak görebilirler.

Dünyanın zerresine mihnet etmeden tamamladığı ömrünün içerisinde kendisine devlet katında öyle imkânlar tanınmış ve sunulmuştur ki, inancına ters düşen her şeyi reddetmiştir.

Milletvekilliği yaptığı yıllarda bile hem iktidara hem mensup olduğu partiye ve bütün milletimize karşı, inancının emrettiği hiçbir sözü esirgememiş, yerli ve milli kimlik sahibi olarak Hakk yoldan sapmadan bütün imkânları elinin tersiyle silip atmıştır.

Osman Yüksel ve aynı yolun yolcuları; milletimizin ruh, iman ve bunların meydana getirdiği medeniyetin sahipleri ve savunucuları olarak, istiklalimizin ve istikbalimizin bekçiliğini yapmışlardır.

………………..

Ezcümle:

Elbet Osman Yükseller tükenecek değildir. Bütün mesele, Osman Yüksel gibi imanını vatanıyla bütünleştirerek, hak yolunun yolcusu olabilmektir. 

Ruhu için el-Fatiha. 

 


YORUMLARA GÖZAT (1)

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.