Hüseyin Öztürk

Hüseyin Öztürk

İzlemediğim Bir Program Hakkında

-

İzlemediğim bir program hakkında söz söyleme hakkım yoktur. Yalnız öncesi ve sonrasına dair vardır.

Geçtiğimiz günlerde Binali Bey’e hitaben; “Binali Bey davul bile dengi denginedir” diye yazmış ve ilgili şahısla programa çıkmasının doğru olmayacağını ifade etmiştim.

Birlik Vakfı üyeleri başta olmak üzere pek çok tanıdık ve dosttan “haklısın” destekleri almıştım. Çünkü “denklik” bir adalet ölçüsüdür.

Binali Bey ile diğer kimse, kıyamete kadar birlikte yaşasalar dahi aralarındaki açığın kapanması imkânsızdır.

Yazıdan sonra “Nasıl olur da birbirine böylesine uzak iki insan, aynı şehri yönetmek üzere halkın huzuruna çıkabilir” diye soranlar olmuştu. Geçelim.

¥

Eh biz de herhalde söylediğimizin arkasında durmalıydık ve karşı durduğumuz bir programı izleyemezdik, öyle de yaptık.

Binali Bey’i yıllardır tanıyoruz. Memlekete ve millete hizmetleri apaçık ortada. Hele ülkemin neresine seyahat edersek edelim, yollardan dolayı bütün sülalesine dua ediyoruz.

Kırk yıldır İstanbul’da ikamet ediyorum, şahsım deniz yolunu Binali Bey ile tanıdı ve kullanmaya başladı.

Binali Bey İDO’nun başına geçinceye kadar bildiğim deniz yolu Üsküdar-Eminönü, Kadıköy-Eminönü, Üsküdar-Beşiktaş’tan ibaretti. İDO’nun gittiği her yere deniz yoluyla gidip gelmekteyim.

Uzatmayalım. İletişim araçlarının geldiği noktayı herkes görüyor. Bakanlığı ve Başbakanlığı dönemleri ortada!

Bütün bunlar bir tarafa, hiçbir iş yapmamış dahi olsa, yıllarını devlet hizmetinde geçirmiş olması sebebiyle yine ilgili şahısla arasındaki uçurum kapanmaz.

¥

Binali Bey’in televizyona çıktığı kişileri tanımıyorum. Aynı şehirde yaşıyor olmamızın dışında ortak hiçbir değer yargımız yok. Lekümdinikümveliyedin.

Bu sebeple tanımadığım ve tanışmak istemediğim kimseler hakkında bir şey söylemek edebe ve adaba aykırıdır, insani değerlerle bağdaşmaz. Geçelim.

Programı izlemedim dedim ama dost ve arkadaşlardan gelen yorumları okudum. Yerinde bulduğum iki tespiti kısaca aktarayım.

Birincisi şöyle:

“Yaklaşık iki saat boyunca sosyal medya yaklaşımı sergilendi. İçi boş sosyal ve magazin konularını, sunucu bir gazetecilik örneği diye sundu.

İstanbul’un alt yapı problemleri, trafik, ulaşım, kentleşme, sadece başlıktan ibaret kaldı. Hele kültür kelime olarak bile gündeme gelmedi. İyi tarafı muhabbetle bitmesiydi.

¥

İkincisi şöyle ve usta bir televizyon yönetmeninden:

Binali Bey’in aleyhine reji olarak bir hata vardı. Kameraların yanlış yerleşiminden dolayı Binali Bey ekranın dışına baktı. Oysa sunucu için aynı yöne bakmaları gerekiyordu.

Bir de televizyonda seyircinin gözü kameradır. Bu yüzden konuşmacının yayında olan kameraya bakması istenir. Binali Bey mesajlarını vermek için kullandığı süre dâhil hep çerçeve dışına baktı veya baktırıldı”.

¥

Ezcümle:

Programı izlemediğim için bir şey diyemem ama Haçlı Batı’nın sevinmemesi ve Hilal sancağının dalgalanması için elbet oyum her seçimde olduğu gibi Ak Parti’yedir.

 


YORUMLARA GÖZAT (11)

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.